SON DAKİKA

Samsun'da bankada çalışan onlarca kişi karantinaya alındı
<>
HaberlerSamsun'Mesele sadece para verme meselesi değil'

'Mesele sadece para verme meselesi değil' - Samsun Haberleri

Samsun Valisi Osman Kaymak, son yıllarda devletin sosyal yardım kapsamında çok iyi çalışmalar yaptığını söyledi.

+
-
'Mesele sadece para verme meselesi değil'

Samsun  Valisi  Osman Kaymak   ve eşi Emine Kaymak, Büyükşehir Belediyesi Çok Amaçlı Salonu’nda Samsun İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından düzenlenen programda yetim çocuklarla iftar yemeğinde bir araya geldi.

İftar yemeği öncesi yetim çocuklar tarafından mehteran, semazen gösterileri yapıldı. Hümeyra İnanç, ‘Dua’ ve İkra Banyolu ise ‘Diriliş Saati’ isimli şiiri okudu. Daha sonra sosyal sorumluluk hareketi olan Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var İyilikte Yarışan Sınıflar projesini uygulayan okullara plaketleri verildi. 

'MESELE SADECE PARA VERME MESELESİ DEĞİL' 

Yetimlere yalnız olmadıklarının hissettirilmesi gerektiğini ifade eden Vali Osman Kaymak, “Türkiye’de ve Samsun’da çok sayıda dini dernek, cemaat, kurum ve vakıf var. Bunlar genelde eğitim çalışması yapıyor. Eğitim çok önemli ama yetimlerle direk ilgilenen İHH’nın dışında diğerlerinin de yetimler ve kimsesizler yurdu gibi çalışmalara daha çok vakit ayırması gerekiyor.

Biz de Sosyal Yardımlaşma Vakfımız aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine yardımcı oluyoruz. Son yıllarda devletimizin sosyal yardımlar kapsamında yapılan çalışmaları çok iyi. Mesele sadece para verme meselesi değil. Yetimin başını okşamak, yalnız olmadığını hissettirmek sevapların en yücesidir. Biz de valilik olarak bu tür programları ve etkinlikleri desteklediğimizi ve her zaman da destekleyeceğimizi belirtmek istiyorum. Ben okullarla yetimlerimizin irtibatlanmasını da çok anlamlı buluyorum. Bu yönüyle okullarımıza çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
SIRADAKİ HABER