SON DAKİKA

Samsun'da tramvay yayaya çarptı
<>
HaberlerSamsunOmü çevre için pedalladı

Omü çevre için pedalladı - Samsun Haberleri

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ve Atakum Belediyesi tarafından ortaklaşa olarak, sürdürülebilir bir çevreye dikkat çekmek amacıyla Atakum sahilinde bisiklet sürme etkinliği gerçekleştirildi.

+
-
Omü çevre için pedalladı

 

Çocuk, genç, yaşlı çok sayıda kişinin bisikletleriyle “çevre için ” katıldıkları bisiklet sürme etkinliğinde katılımcılara seslenen OMÜ Çevre Mühendisliği Bölümü Öğr. Üyesi Yüksel Ardalı , “İnsan faaliyetlerinin birçoğunun çevreye ve diğer canlılara zarar verdiğini görüyoruz. Bunun için bizler belki alışkanlıklarımızı değiştirirsek belki hayatımızı daha da kolaylaştıracağız ve doğaya zarar vermeden yaşayacağız. Su, elektrik tüketimi, çöp atıkları gibi geçmişten gelen alışkanlıklarımızı değiştirebildiğimiz ve yönetebildiğimiz takdirde hem canlılara zarar vermeyeceğiz hem de daha yaşanabilir bir çevrede yaşayacağız. Bu konuda özellikle siz gençlere çok güveniyorum. Bilinçli bir nesil gümbür gümbür geliyor” dedi.

Konuşmaların ardından katılımcılar yaklaşık 4 kilometrelik parkurda bisiklet sürdü. Kurupelit Yat Limanı’na giden katılımcılar, ardından başlangıç noktası olan Çobanlı İskelesi’ne geri döndü ve etkinlik burada sona erdi.


Atakum Çobanlı İskelesi ’nden başlayan ve Kurupelit Yat Limanı’nda sona eren etkinliğe ayrıca öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Etkinliğe OMÜ  adına Çevre Kulübü ve Bisiklet Kulübü destek verdi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
SIRADAKİ HABER