SON DAKİKA

200 Evlerde yangın
<>
HaberlerAmasya Haberleri1 günlüğüne asker olmanın sevincini yaşadılar

1 günlüğüne asker olmanın sevincini yaşadılar - Amasya Haberleri

Amasya'da 12 engelli vatandaş 1 günlüğüne asker olmanın gururunu yaşadı.

+
-
1 günlüğüne asker olmanın sevincini yaşadılar

Amasya İl Jandarma Komutanlığında yapılan yemin töreni engelli vatandaşların üstlerini giymesiyle başladı. Daha sonra yemin töreni alanına geçen engelli vatandaşlara eğitimli köpekle kısa bir gösteri yapıldı. Engelli vatandaşlar askerlerle birlikte yürüyüş kararı sayarak, 'Vatan sana canım feda' dedi.
Amasya Valisi Dr. Osman Varol, askerleri selamlayarak 'Yemininiz kutlu olsun' dedi. Yemin töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'yla başladı. Bayrak ve silahların üzerine ellerini koyan engelli vatandaşlar yemin etti.
Engelliler adına bir konuşma yapan Genç Osman Gümüş, 'Bu nöbeti sadakat ve şerefle hayatımızın sonuna kadar sürdüreceğiz' ifadesini kullandı.
Amasya İl Jandarma Komutanı Albay Ali Yıldız, 'Silah altına alınmaları mümkün olmayan engelli vatandaşlarımızın bu hak ve ödevlerini sembolik olarak yerine getirmek maksadıyla bu töreni tertiplemiş bulunmaktayız. Türkiye Cumhuriyeti saflarında temsili askerlik hizmetini yerine getirmek için gelen engelli vatandaşlarımız heyecan ve coşku ile asker elbisesi giymiş, kahraman birer Mehmetçik ve Ayşecik olarak karşımızda durmaktadır. Askerlik her Türk gencinin yapması gereken kutsal bir görevdir. Sizler bu üniformayla ettiğiniz kutsal askerlik yeminiyle tam bir asker oldunuz' dedi.
Konuşmalar sonrası engelli vatandaşlar Vali Varol ile kucaklaşırken, Vali Varol engelli vatandaşlara rütbelerini takarak teskerelerini verdi. Teskerelerini alan engelli vatandaşlar tören yürüyüşü yaptı.
Oğlu 1 günlüğüne asker olan engelli annesi Firdevs Karaman yaşadığı mutluluğu dile getirerek, 'Anlatılmaz, yaşanır. Allah razı olsun, bize çok güzel bir duygu yaşattılar' diye konuştu.
Askerlerle birlikte 1 günlüğüne temsili asker olan vatandaşlar karavana yedi. Engelli aileleri yapılan programdan dolayı İl Jandarma Komutanı Albay Ali Yıldız'a teşekkür etti ve 1 günlüğüne temsili asker olan vatandaşlar araçlarla evlerine bırakıldı.Kaymakam Özkan, şehit ve gazi yakınlarıyla iftarda bir araya geldiGÜNDEM
Kaymakam Özkan, şehit ve gazi yakınlarıyla iftarda bir araya geldi
Tokatlılar Hasköy Sahil'de kurulan gönül sofralarında buluştuGÜNDEM
Tokatlılar Hasköy Sahil'de kurulan gönül sofralarında buluştu
Şehit Ailelerine Cep Telefonu Numarasını Veren Vali Günaydın, 'Aradığınızda TeleGÜNDEM
Şehit Ailelerine Cep Telefonu Numarasını Veren Vali Günaydın, 'Aradığınızda Tele
Metrelerce yüksekte mahsur kaldılarGÜNDEM
Metrelerce yüksekte mahsur kaldılar

EN ÇOK OKUNANLAR

Dolarda bugün Dolarda bugünBakan Soylu'dan YSK'nın gerekçeli kararı değerlendirmesi Bakan Soylu'dan YSK'nın gerekçeli kararı değerlendirmesi23 Mayıs Samsun hava durumu 23 Mayıs Samsun hava durumuO terörist yakalandı, işte ilk detaylar O terörist yakalandı, işte ilk detaylarSamsunlu ünlü isme şok Samsunlu ünlü isme şokDışişleri'nden açıklama geldi Dışişleri'nden açıklama geldiÜmit Özat: 'En büyük arzumuz finalde olabilmek' Ümit Özat: 'En büyük arzumuz finalde olabilmek'Midyat'ta trafik kazası: 1 ölü, 6 yaralı Midyat'ta trafik kazası: 1 ölü, 6 yaralıEmniyet'ten Temel Trafik Kaza ve İnceleme Eğitimi Çalıştayı Emniyet'ten Temel Trafik Kaza ve İnceleme Eğitimi ÇalıştayıÖlen eşinin hayalini gerçekleştiriyor Ölen eşinin hayalini gerçekleştiriyor
SIRADAKİ HABER
}