SON DAKİKA

Samsun'da tramvay yayaya çarptı
<>
HaberlerSamsunSamsun TSO üyelerine Eğitim

Samsun TSO üyelerine Eğitim - Samsun Haberleri

Ticaret ve Sanayi Odası, çalışanlarına yönelik, üç gün süren, İş Kanunu ve Sosyal Sigortalar Kanunu kapsamında 'Pratik Bordro Yönetimi ve Özlük İşlemleri Eğitimi' veridi.

+
-
Samsun TSO üyelerine Eğitim

 

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO), Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Teknik Desteği veDeloitte Academy uzmanlarının katılımıyla İş Kanunu ve Sosyal Sigortalar Kanunu paralelinde Pratik Bordro Yönetimi ve Özlük İşlemleri Eğitimi verildi. Samsun TSO’da düzenlenen eğitim üç gün boyunca devam etti. İnsan kaynakları ve bordrolama süreçlerinde uzman olan ya da uzmanlaşmak isteyen profesyonellere yönelik olarak mevzuata ve uygulamaya ilişkin son değişikliklerin aktarılması istenen eğitimde, Deloitte Academy Uzmanlarından Canan Gülbey ve Selda Güzel tarafından,Ücret Kavramları, Bordro Dinamikleri ve Uygulamaları, Sosyal Güvenlik Mevzuatı Çerçevesinde Bordro Uygulamaları, İşveren Teşvikleri, Yasal Bildirimler, Örnek Bordro Hesaplamaları, Yabancı Çalışanların Vergilendirilmesi ve Çalışma İzinlerine İlişkin Süreçler, Sosyal Güvenlik Uygulamalarında Sık sık Yapılan Hatalar, Riskler ve Çözüm Yollarıyla ilgili bilgilendirme yapıldı. Amaç doğru istihdam ve teşviklerden etkin faydalanma Eğitimin OKA ile imzalanan teknik destek sözleşmesi kapsamında düzenlendiği belirtildi.

EĞİTİMDEN ELDE EDİLECEK GELİE EĞİTİME VERİLECEK 

Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu “Odamıza kayıtlı aktif yaklaşık 7 bine yakın üyemiz bulunmaktadır. Üyelerimizin kurumsal kapasitenin arttırılması temel hedeflerimizden birisidir. Bu bağlamda OKA’nın teknik destek programı bizim gibi meslek kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları için güzel bir fırsat sunuyor. Günümüzde en küçük ölçekli işletmeden, en büyük işletmeye kadar tüm işletmelerde bordro ve özlük işlemleri faaliyetleri gerçekleştirilmektedir. Eğitimde edinilecek kazanımlar neticesinde üye işletmelerimizin teşviklerden etkin faydalanması ve doğru istihdam planlanması yapmaları mümkün olacaktır. Bu durum işletmelerin finansal yönetimlerini dedestekleyecektir. Sürdürülebilir bir işletme için bunlar önemli hususlardır” diye konuştu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
SIRADAKİ HABER