HaberlerSamsunSamsun Valisi Kaymak: 'Kayınvalideleri de unutmayalım'

Samsun Valisi Kaymak: 'Kayınvalideleri de unutmayalım' - Samsun Haberleri

Samsun Valisi Osman Kaymak, 'Sadece öz anneler değil, kayınvalideler de annedir. Kayınvalideleri de unutmayalım. Onlara da saygıda ve hürmette kusur etmeyelim' dedi.

+
-
Samsun Valisi Kaymak: 'Kayınvalideleri de unutmayalım'

Samsun  Valisi  Osman Kaymak , Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ile birlikte 19 Mayıs 1919'un 100. yılı kapsamında Anneler Günü dolayısıyla Samsunum 1 Gemisi'nde düzenlenen iftar yemeğinde, Samsunlu milli sporcular ve onları yetiştiren anneleriyle bir araya geldi.

VALİ KAYMAK ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI 

Öncelikle hepinizin 'Anneler Günü'nü kutluyorum' diyerek konuşmasına başlayan Vali Osman Kaymak ise, 'Bu akşam, ilimizi ve ülkemizi uluslararası müsabakalarda temsil ederek şanlı bayrağımızı göklerde dalgalandıran birbirinden başarılı milli sporcularımızla ve onları yetiştiren fedakar anneleri ile bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Birbirinden başarılı sporcuları yetiştirdiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Annelik çok fedakarlık ve özveri gerektiren bir iş. O yönüyle annelerin hakkı ödenmez. İnşallah annelerinin kıymetini bilen, onları üzmeyen, saygısızlık yapmayan bir nesil yetiştirmek için gayret edeceğiz. İnşallah bu vesileyle annelerimiz ve babalarımız bizlerden razı olur' şeklinde konuştu.


Annelerin yaşlandıklarında çocuklarından daha çok ilgi beklediğini ifade eden Kaymak, 'Sadece öz anneler değil, kayınvalideler de annedir. Kayınvalideleri de unutmayalım. Onlara da saygıda ve hürmette kusur etmeyelim. Kendi annemiz gibi onlara da saygı gösterip eksikliklerini giderelim. İnşallah göreceksiniz ki annesine ve kayınvalidesine hizmet eden kimse hizmeti bulur. Atalarımız, hizmet edersen hizmet bulursun demiş. Sizler birbirinden başarılı milli sporcular yetiştiren annelersiniz. Sizin evlatlarınız uluslararası müsabakalarda milli birliğimizin sembolü olan Türk bayrağını göndere çektirip, İstiklal Marşımızı okutturuyorlar. Bu yönüyle siz mili sporcularımıza ve sizleri yetiştiren fedakar annelerinize çok teşekkür ediyorum. Allah hepinizin yolunu açık etsin' diye konuştu.YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
SIRADAKİ HABER