SON DAKİKA

Samsun'da dev operasyon: 11 tutuklama
<>
HaberlerİstanbulDoğa Koleji öğrencisi, Kungfu Şampiyonası'nda Avrupa ikincisi oldu

Doğa Koleji öğrencisi, Kungfu Şampiyonası'nda Avrupa ikincisi oldu - İstanbul Haberleri

5. Avrupa Kungfu Şampiyonası'na katılan Doğa Koleji ilkokul 3. sınıf öğrencisi Mahlas Tuna Yılmaz, Moskova'dan 2 derece ile döndü. Jiti kategorisinde 2. çift kılıç kategorisinde 3. oldu.

+
-
Doğa Koleji öğrencisi, Kungfu Şampiyonası'nda Avrupa ikincisi oldu
Doğa Koleji öğrencisi, Kungfu Şampiyonası'nda Avrupa ikincisi oldu

Rusya'nın başkenti Moskova'da yapılan 5. Avrupa Kungfu Şampiyonası'nda Florya Doğa Koleji ilkokul 3. sınıf öğrencisi Mahlas Tuna Yılmaz, Jiti kategorisinde Avrupa ikincisi; Shuangdao kategorisinde ise Avrupa üçüncüsü oldu. Kalabalık ve kendisinden 3 yaş büyük rakiplerle karşılaştığı zorlu kategoriler içinden bu dereceleri almayı başaran sporcu, küçük yaşına rağmen performansıyla büyük ilgi ve takdir topladı.
Çok küçük yaşlarda wushu yapmaya başlayan ve 5 İstanbul, 5 Türkiye şampiyonluğu derecelerine sahip olan Mahlas, ilkokul 1. sınıftan beri resmi müsabakalara katılıyor.
Kolejin genel müdürü Ali Rıza Lüle, Yılmaz'ın başarısından dolayı gururlandıklarını belirterek, 'Öğrencilerimizi yetenekleri doğrultusunda spor branşlarına yönlendiriyoruz. Bir spor branşında müsabaka yapan öğrenci, küçük yaşta ekip çalışması yapmayı öğrenirken, öz güveni gelişiyor. Velisiyle heyecanını paylaştığı için mutlu oluyor' dedi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER