SON DAKİKA

Samsun'da dev operasyon: 11 tutuklama
<>
HaberlerKocaeliGezici Kısırlaştırma Aracı 256 hayvana hizmet verdi

Gezici Kısırlaştırma Aracı 256 hayvana hizmet verdi - Kocaeli Haberleri

KOCAELİ (İHA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin hayvanlara hizmet verdiği Mobil Kısırlaştırma Aracı'nda 5 ayda 256 hayvana müdahale edildi.

+
-
Gezici Kısırlaştırma Aracı 256 hayvana hizmet verdi
Gezici Kısırlaştırma Aracı 256 hayvana hizmet verdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü mobil Kısırlaştırma Aracı ile geçici bakımevine ulaştırılmakta güçlük çekilen hayvanların rehabilitasyonunu gerçekleştiriyor. Ocak ayından bu yana toplam 265 sokak hayvanına müdahalede bulunan Mobil Kısırlaştırma Aracı, tedavilerine yenilenen aracıyla devam ediyor.
Mobil Kısırlaştırma Aracı ile hayvanlarının muayene edilmesini isteyen vatandaşlar ilçe belediyelerinden belge alıyor. Belgesini alan vatandaşlara, Mobil Kısırlaştırma Aracı için gün ve saat veriliyor. Vatandaşlar belirlenen gün ve saatte kedilerini getirip gerekli işlemlerini yaptırabiliyor. Mobil araçta kediler kısırlaştırılıyor. Aşı ve gerekli olduğunda da tedavileri yapılabiliyor.
Öte yandan hizmeti vatandaşların ayağına götürerek hayvanseverlerin memnuniyetini kazanan Mobil Kısırlaştırma Aracı'nın iç ve dış özellikleri yenilendi. Hijyenik bir ortamda Veteriner hekim ve teknikeri tarafından yapılan müdahalelerde sokak hayvanlarına kısırlaştırma, karma ve kuduz aşısı, tedavi, iç dış parazit uygulamaları yapılıyor.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER