SON DAKİKA

Kılıçdaroğlu'na saldırıda 5 gözaltı
<>
HaberlerKastamonu HaberleriKastamonu'da Trüf Mantarlı Meşe Fidanları dikildi

Kastamonu'da Trüf Mantarlı Meşe Fidanları dikildi - Kastamonu Haberleri

Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Azdavay ilçesinde bin 100 adet trüf aşılı meşe fidanı dikildi.

+
-
Kastamonu'da Trüf Mantarlı Meşe Fidanları dikildi

Dünyada 'siyah elmas' olarak nitelendirilen İspanya, Fransa, İtalya ve Türkiye'nin de içinde bulunduğu Akdeniz iklim kuşağında doğal olarak yetişen trüf mantarı, Türkiye'de doğal olarak yetişmesine ve önemli zenginlik kaynakları arasında yer almasına rağmen yeterince tanınmadığı için faydalanma imkânı oldukça sınırlı kaldığı gerekçesiyle fidan dikimi yapıldı.
Trüf mantarlarından kırsal alanda yeni istihdam alanlarının oluşturularak orman köylüsünün gelir seviyesinin yükseltilmesi ve sürdürülebilir şekilde faydalanılabilmesi için Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğünce Azdavay ilçesi Üyük Köyünde 6 hektar alanda bin 100 adet trüf aşılı meşe fidanının dikimi gerçekleştirildi. Dikilen fidanların bulunduğu alandan 5-6 yıl sonra hektarda 50-100 kilogram ürün alınır hale gelmesi bekleniyor. Fidan dikilen bu alanda ilerleyen yıllarda ortalama 500-600 kilogram trüf elde edilmesi planlanıyor.İTSO'dan 'İşçi-İşveren Sözleşmeleri Semineri'EKONOMİ
İTSO'dan 'İşçi-İşveren Sözleşmeleri Semineri'
Manisa TSO'da inşaat sektöründeki mesleki yeterlilik sistemi anlatıldıEKONOMİ
Manisa TSO'da inşaat sektöründeki mesleki yeterlilik sistemi anlatıldı
Balıkçılığın Trabzon ekonomisindeki yeriEKONOMİ
Balıkçılığın Trabzon ekonomisindeki yeri
Nisan karı üreticiyi endişelendirdiEKONOMİ
Nisan karı üreticiyi endişelendirdi

EN ÇOK OKUNANLAR

Asker uğurlamasında kavga çıktı Asker uğurlamasında kavga çıktı22 Nisan Samsun hava durumu 22 Nisan Samsun hava durumuHavalimanında bomba bulundu Havalimanında bomba bulunduOnlar artık koruma altında Onlar artık koruma altında3 kent için kuvvetli yağış uyarısı 3 kent için kuvvetli yağış uyarısıKılıçdaroğlu'na saldırıda 5 gözaltı Kılıçdaroğlu'na saldırıda 5 gözaltıKaraaslan'dan 23 Nisan Mesajı Karaaslan'dan 23 Nisan MesajıSamsunlu polis hayatını kaybetti Samsunlu polis hayatını kaybettiAmatörde haftanın sonuçları Amatörde haftanın sonuçlarıDolar Güne Nasıl Başladı? Dolar Güne Nasıl Başladı?

SIRADAKİ HABER
}