SON DAKİKA

Kılıçdaroğlu'na saldırıda 5 gözaltı
<>
HaberlerBalıkesir HaberleriAyvalık'ta Turizm Haftası sahnede başladı

Ayvalık'ta Turizm Haftası sahnede başladı - Balıkesir Haberleri

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde; Turizm Haftası, Cunda Mesleki ve Teknik Eğitim Okulu'nda düzenlenen etkinlikle kutlandı.

+
-
Ayvalık'ta Turizm Haftası sahnede başladı

Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı'nın salonda bulunan kalabalık topluluk tarafından bir ağızdan okunduğu Turizm Haftası Programı etkinliğinde konuşan Ayvalık İlçe Turizm Müdürü Yasemin Gençer; turizm alanında uluslararası ölçekli rekabet gücünü, Pazar payını ve marka değerini arttırmayı hedeflendiğini ifade ederek, 'Bu hedefe ulaşmak için alternatif turizm türlerini çeşitlendirerek, turizmi yılın her döneminde ve her bölgeye yayılmasını, geliştirilmesiyle, sektörde kalitenin arttırılmasını sağlamak gerekmektedir.' dedi.
Eğitimin insan yaşamını şekillendiren en önemli unsur olduğunun altını çizen Gençer, 'Eğitime yapılan yatırımla, geleceğin daha iyi dizayn edilmesine vesile olacaktır. Stratejik planımızda bahsedilen, 'sektördeki kaliteyi arttırmak' adına bakanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığı 25 Eylül 2018 tarihinde Mesleki ve Teknik Geliştirme Protokolünü imzalamışlardır. Söz konusu protokol ile turizm sektörünün ihtiyaç duyduğu insan gücünü, sektörün katkılarıyla okul-turizm işbirliğiyle geçiştirmeyi amaçlamaktadır' ifadelerini kullandı.
Atılan adımların Ayvalık'ta da önemli sorunlardan biri olarak kabul edilen 'Nitelikli İş Gücü' için stratejik öneme sahip olduğunu vurgulayan Yasemin Gençer, 'Projeyi destekleyen işletme ve okullarda, sektörün ihtiyacı olan personel yetiştirilecek, böylelikle eğitim ve turizmin yanı sıra Türkiye'ye de katkı sağlayacağını düşünüyorum' diye konuştu.
Ayvalık İlçe Turizm Müdürü Yasemin Gençer, projenin Ayvalık'taki etabını Cunda Mesleki ve Teknik Eğitim Okulu tarafından yapılacağını da kaydederek, projenin hayata geçmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.
Yasemin Gençer'in konuşmasının ardından, Cunda MTAL öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan; 'Manilerle Kültürümüz', 'Şevket Hoca Otel'de', '10. Yıl dönümü', 'Efekt Otel' skeçleriyle, halk oyunları, geleneksel kına gecesi gösterimleri, Turizm Haftası ile ilgili öğrencilerin seslendirdikleri şiir ve konuşmalar da katılımcıların beğenisine sunuldu.
Etkinlik; 'Geleceğin Turizmcileri Yöremiz Uzmanlarıyla Buluşuyor' paneliyle sona erdi.
Cunda MTAL konferans salonunda gerçekleşen etkinlikte; Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mücahit Akgün, Balıkesir Üniversitesi Ayvalık Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Yakup Dinç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, İlçe Turizm Müdürü Yasemin Gençer, Ayvalık Otelciler ve Pansiyoncular Derneği Başkanı İbrahim Çolak, Cunda MTAL Okul Müdürü Sadettin Sagit, daire amirleri, gaziler, turizm sektörü temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar hazır bulundu.Google Türkiye, küçük işletmeleri ihracatçı yapacakEKONOMİ
Google Türkiye, küçük işletmeleri ihracatçı yapacak
Emlak Uzmanı Özelmacıklı: 'İntikal işleminde tapu harcı yok'EKONOMİ
Emlak Uzmanı Özelmacıklı: 'İntikal işleminde tapu harcı yok'
İTSO'dan 'İşçi-İşveren Sözleşmeleri Semineri'EKONOMİ
İTSO'dan 'İşçi-İşveren Sözleşmeleri Semineri'
Manisa TSO'da inşaat sektöründeki mesleki yeterlilik sistemi anlatıldıEKONOMİ
Manisa TSO'da inşaat sektöründeki mesleki yeterlilik sistemi anlatıldı

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunlu polis hayatını kaybetti Samsunlu polis hayatını kaybettiAsker uğurlamasında kavga çıktı Asker uğurlamasında kavga çıktı22 Nisan Samsun hava durumu 22 Nisan Samsun hava durumuHavalimanında bomba bulundu Havalimanında bomba bulunduOnlar artık koruma altında Onlar artık koruma altında3 kent için kuvvetli yağış uyarısı 3 kent için kuvvetli yağış uyarısıKılıçdaroğlu'na saldırıda 5 gözaltı Kılıçdaroğlu'na saldırıda 5 gözaltı 'Torbacı' operasyonundan 12 kişi adliyede 'Torbacı' operasyonundan 12 kişi adliyedeKaraaslan'dan 23 Nisan Mesajı Karaaslan'dan 23 Nisan MesajıAmatörde haftanın sonuçları Amatörde haftanın sonuçları

SIRADAKİ HABER
}