HaberlerSamsun'Dünya Pide Günü' 7 Nisan'da kutlanacak

'Dünya Pide Günü' 7 Nisan'da kutlanacak - Samsun Haberleri

Samsun pidesinin dünyaya tanıtılması ve tüketiminin artırılması için düzenlenen 'Dünya Pide Günü', bu yıl 7 Nisan'da gerçekleştirilecek.

+
-
'Dünya Pide Günü' 7 Nisan'da kutlanacak

Samsun lu iş adamı ve uçak mühendisi Yusuf Kahvecioğlu'nun girişimleriyle 10 yıl önce başlatılan "Dünya Pide Günü " etkinliği, her yıl nisan ayının ilk pazar günü yapılıyor.

7 NİSAN TARİHİNDE DÜZENLENECEK 

Bu yılki etkinlik, 7 Nisan Pazar günü düzenlenecek.Kahvecioğlu, her yıl belirli günlerle ilgili programlar düzenlendiğini, kültürlerinde olmasa bile bu günleri kendilerinin de kutladığını söyledi.

Kendilerinin de  Samsun  pidesinin tanıtımı için "Dünya Pide Günü " uygulamasını başlattıklarını belirten Kahvecioğlu, geleneksel hale getirilen bu günde düzenlenecek etkinliklerle  Samsun pidesi ni tanıtmayı hedeflediklerini anlattı.

 

Bu kapsamda yurt içi ve yurt dışında birçok ülke ve kentte etkinlikler düzenleneceğini aktaran Kahvecioğlu,  "Samsun 'un marka şehir olması yolunda yürütülen çalışmalarda Samsun pidesinin de önemli bir yeri bulunuyor.  Samsun , meşale bir şehirdir. Bu özelliklerini gastronomi alanında da öne çıkarmak istiyoruz. Hamburger, pizza dünya markası oluyorsa Samsunpidesi de olabilir. Bunun için çalışıyoruz. Bu yıl özellikle turizmin geliştiği bölgelerimizde Dünya Pide Günü etkinliği düzenlenecek. İzmir'in Urla ve Çeşme ilçelerinde, İstanbul, Ankara ve Bursa'da yaşayan Samsunluların öncülüğünde, Antalya ve Muğla'daki turistik mekanlar ile Kanada'nın Toronto, Amerika'nın New York, Gürcistan'ın Batum ve Tiflis kentlerinde, Almanya'nın Düsseldorf, Hamburg ve Berlin kentlerinde de Samsun pidesi yenecek."ifadelerine yer verdi.

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER