SON DAKİKA

Samsunlu asker hayatını kaybetti
<>
HaberlerSamsun'Samsun'un 100 yılını planlıyoruz'

'Samsun'un 100 yılını planlıyoruz' - Samsun Haberleri

Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, 95 gündür sahada seçim çalışması yaptığını, halkın Cumhur İttifakı'na olan ilgisinin her geçen gün daha da arttığını söyledi.

+
-
'Samsun'un 100 yılını planlıyoruz'

Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, Cumhurbaşkanı’nın Samsun mitinginde Doğu Çevre Yolu’ndan söz ettiğini bu projenin seçimlerden hemen sonra çalışmalarının başlayıp hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi. Demir, “ Doğu Çevre Yolu Projesi 7 yıl önce yapıldı. Ancak kamulaştırma sorunları nedeniyle bugünlere kadar geldi. Ancak Cumhurbaşkanımızın mitingde söylediği gibi kamulaştırmayı büyükşehir belediyesi, yolu da ulaştırma bakanlığı yapacak. Kamulaştırma için gerekli parayı merkezi hükümetten alacağız. Doğu Çevre Yolu Adalar mevkiinden başlayacak üniversitenin üstünden polis okulunun az ilerisinden Çatalçam’a bağlanacak. Viyadükler olacak köprülü kavşaklar olacak. Bu sayede trafikte de gözle görülür bir rahatlama olacak” dedi.

 

Mustafa Demir, Atakum’da radikal önlemler alınmadığı takdirde 2 buçuk yıl sonra trafiğin tıkanma noktasına geleceğini söyledi. Trafik sorununun kent genelinde mutlaka çözülmesi gerektiğini belirten Mustafa Demir, “ 5 yıl içinde Samsun’un 100 yılını planlayacağız. Bu konuda dünya çapında şehir plancıları ile çalışacağız. Biz 60 yıl sonra Havza’nın nüfusu kaç olacak, 70 yıl sonra Çarşamba’da kaç tane araba olacak bunları hesaplayıp yaşam alanlarını da buna göre planlayacağız. Yatay mimarı ile yeniden şehirleşme hamlesi başlatacağız” diye konuştu.

 

İlhan Demircioğlu

 

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER