HaberlerİstanbulDuru Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı Duru: 'Kendi gıdasını üretemeyen ülkeler tam

Duru Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı Duru: 'Kendi gıdasını üretemeyen ülkeler tam - İstanbul Haberleri

Duru Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Duru, 'Kendi gıdasını üretemeyen ülkeler tam bağımsız olamaz. Yerli üretimi teşvik eden devletimize üretici ve tüketici olarak destek olmalıyız' dedi.

+
-
Duru Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı Duru: 'Kendi gıdasını üretemeyen ülkeler tam

Duru Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Duru, '10 Şubat Dünya Bakliyat Günü' dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada devletlerin temel gıda ve savunmada dışa bağımlı olamayacağını belirterek, 'Kendi gıdasını üretemeyen ülkeler tam bağımsız olamaz. Tarımda sürdürülebilir üretimi, yeterli ve güvenilir gıdayı sağlamalıyız. Yerli üretimi teşvik eden devletimize üretici ve tüketici olarak destek olmalıyız' dedi.
Bakliyatın tüm dünyada geleceğin gıdası olarak görüldüğünü ifade eden Duru, daha ucuza satılan ithal bakliyatları tercih ettikçe yerli üretimin güç kaybedeceğini kaydetti. Ülke ekonomisinin güçlü kalmasında yerli üretimin payının yüksek olduğunun altını çizen İhsan Duru, 'Yerli ürünlerimizi kullanıyoruz. Hem daha lezzetli hem de besinsel açıdan daha üstünler. İhraç ettiğimiz bulgur, kırmızı mercimek, pirinç gibi bakliyat ürünlerimiz dünyanın dört bir yanından yoğun talep görüyor. Yerli bakliyat ürünlerimizden vazgeçmeyeceğiz' ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER