HaberlerTrabzonTrabzon'da 1. Mizah Festivali gerçekleştirildi

Trabzon'da 1. Mizah Festivali gerçekleştirildi - Trabzon Haberleri

Hoşgörü sanatı olan mizahın Karadeniz mizahının yanısıra Türk mizahına katkı sağlayacağı düşünülen 1. Mizah Festivali Trabzon'da yapıldı.

+
-
Trabzon'da 1. Mizah Festivali gerçekleştirildi

Gerçekleştirilen festivale Ortahisar Kaymakamı Tolga Toğan, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, karikatüristler ve çok sayıda sanatsever katıldı. Açılışta konuşan Trabzon Sanatevi ve Mizah Sanatı Derneği Başkanı Adnan Taç, mizahın Karadeniz insanının yaşam biçimi olduğunu ifade etti. Taç, 'Karadeniz insanı hayatı mizahla algılar. Bu damarımızı yaşatmak için 1. Mizah Festivalini yapıyoruz' diye konuştu.
Kültürün, sanatın ve tarihin merkezi olan üç temel özelliği ile öne çıkan bir şehir olduğunu dile getiren Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ise 'Güzel bir mizahi yaklaşımla verilen mesaj herhalde çok çok daha değerlidir. Gülerek eleştirmek belki istihzaya kaçabilir ama güldürerek eleştirmek sanattır' ifadelerini kullandı.
' Zor coğrafyanın güldüren insanları ' konulu karikatür sergi açılışının yapılmasının ardından konuklarla beraber gezilen sergi vatandaşların yüzlerini güldürdü. Sergi gezisinin ardından Temel serisi filmleri senaristi Yılmaz Okumuş, Fıkra yazarı Cihan Demirci, Karikatür sanatçıları Raşit Yakalı ve Adnan Taç'ın katılımıyla 'Karadeniz'in Temeli'ni var eden Temeller' konulu panel gerçekleştirildi.
Portre ve karikatür çizim atölyeleri vatandaşların katılımıyla yapılarak eğlenceli görüntüler oluşturdu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER