SON DAKİKA

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'ye oyunculuk teklifi
<>
HaberlerSamsunHastaneden kalp sağlığı semineri

Hastaneden kalp sağlığı semineri - Samsun Haberleri

Büyük Anadolu Meydan Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Uzm. Dr. Nurtaç Özer, Samsun Defterdarlığı çalışanlarını 'kalp sağlığı' hakkında bilgilendirdi.

+
-
Hastaneden kalp sağlığı semineri
Hastaneden kalp sağlığı semineri

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri tarafından kamuoyunu bilgilendirmeye yönelik gerçekleştirilen 'Sağlık Seminerleri'nin bir yenisi daha gerçekleştirildi. Alanında tecrübeli ve uzman doktorlar tarafından verilen seminerlerde değişik konular hakkında bilgiler aktarılıyor. Bu anlamda Büyük Anadolu Meydan Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Nurtaç Özer, Samsun Defterdarlığı çalışanlarına yönelik kalp sağlığı hakkında bilgilendirdi.

Erken teşhis önemli
Kalp sağlığının insan hayatı için büyük önem az ettiğini belirten Uzm. Dr. Nurtaç Özer, özellikle son dönemlerde gençlerde görülen kalp krizleri için kişinin dikkatli olması gerektiğini söyledi.
Vücudunuzun sağlıklı olduğunu düşünebilirsiniz fakat bazı durumlarla gizli olarak ilerleyen sağlık sorunları için erken teşhisin öneminden söz eden Özer, mutlaka belirli zaman içinde genel bir muayeneden kişinin geçmesinin önemli olduğunu söyledi.
Sağlıklı ve uzun bir yaşam herkesin yegâne beklentisi olduğunu ifade eden Özer, 'Sağlıklı bir kalp, damar sistemine sahip olmak bunun ön koşullarından biridir. Bunun için de beslenmenin önemi ortaya çıkıyor. Bu nedenle vücut kitle indeksine göre aşırı kiloya sahip olanların mutlaka tedavi olması ve ideal vücut kilosuna kavuşması kalp sağlığı için gereklidir' dedi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER