HaberlerSamsunGüneşdoğdu, kabribaşında dualarla anıldı!

Güneşdoğdu, kabribaşında dualarla anıldı! - Samsun Haberleri

Çarşambalı eğitim gönüllüsü Hayırsever Mustafa Kemal Güneşdoğdu, vefatının 3. Yıl dönümünde mezarı başında dualarla anıldı.

+
-
Güneşdoğdu, kabribaşında dualarla anıldı!

Samsun 'un Çarşamba  ilçesinde 2010 – 2016 yılları arasında eğitim alanında büyük katkıları bulunan Hayırsever Güneşdoğdu , 2016 yılında 92 yaşında hayatını kaybetmişti. Çarşamba’da adını taşıyan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Yerleşkesine Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesi , İletişim Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi ile Merkez Kampüsüne Tıp Fakültesi dersliklerini kazandıran Güneşdoğdu’nun Göğceli Mezarlığı’nda bulunan kabri ziyaretçi akınına uğradı.


DÜNDAR, “SERVETİNİN TAMAMINI EĞİTİME BAĞIŞLADI”

Güneşdoğdu’yu minnetle yaad eden Belediye Başkanı Dündar, “Servetinin tamamını eğitime adayan, güzel insan, hayırsever Mustafa Kemal Güneşdoğdu’yu vefatının 3. yılında rahmetle anıyoruz. Bölgemize eğitim alanında büyük katkıları olmuştur. Mustafa amcamız, yaptığı fakülteler tamamlanıp eğitim vermeye başlayınca “Bu işin keyifli ve huzur verici” olduğunu söylemişti. Yaptığı işlerden hep mutluluk ve huzur duydu. Faydalı ve hayırlı biriydi. Kendisi memleketimizin yetiştirmiş olduğu çok saygın ve çok müstesna bir insandı. Allah gani gani rahmet eylesin.” şeklinde konuştu.


“HEMŞEHRİLERİ GÜNEŞDOĞDU’YU UNUTMADI”

Çarşamba’daki yüksek öğrenim yatırımlarının en büyük destekçisi olan Güneşdoğdu, Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Tahsin Keçeligil, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Niyazi Usta, İnsan ve Toplum Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Rıza Karagöz, dekan yardımcıları ve hocalar, İlçe Müftüsü Osman Karagöz, İlçe Emniyet Müdürü Tugay Begen, Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Turan Bilgin, Belediye meclis üyeleri, muhtarlar derneği ve ziraat odası başkanları, yüksek öğrenim öğrencileri ve yakınları tarafından kabri başında dualarla anıldı.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER