HaberlerSamsunLiseliler tramvayda kitap okudu

Liseliler tramvayda kitap okudu - Samsun Haberleri

Samsun'da lise öğrencileri, farkındalık oluşturmak amacıyla tramvayda vatandaşlarla kitap okudu.

+
-
Liseliler tramvayda kitap okudu

Tekkeköy ilçesinden Ondokuz Mayıs Üniversitesine giden  tramvay a binen Tekkeköy Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde öğrenim gören 180 öğrenci, vatandaşlara kitap hediye etti.

ÖĞRENCİLER VATANDAŞLARLA KİTAP OKUDU 

Öğrenciler, daha sonra kitap okumanın önemine dikkati çekmek için yolculuk boyunca vatandaşlarla kitap okudu.

İl Milli Eğitim Müdürü  Coşkun Esen ,  Samsun 'da 2 yıldır okuma seferberliği yürüttüklerini söyledi.

Öğrencilerin araştıran, sorgulayan, sağlıklı analiz yapabilen, engin dünya görüşüne sahip bireyler olarak topluma kazandırılmalarını sağlamayı amaçladıklarını anlatan Esen, "Kitap okuma alışkanlığı kazandırarak bunun kalıcılığını sağlarsak öğrencilerimizin Türkçeyi doğru, güzel ve etkin şekilde kullanabilmelerini, duygu ve düşüncelerini de ifade etmelerini sağlayacağız. Böylece öğrencilerin estetik anlayışı gelişmiş, kültürlü, milli ve manevi değerlere sahip yüksek karakterli bireyler olarak yetişeceğine inanıyoruz." diye konuştu.

'HER EVE HER SOKAĞA OKUMA ALIŞKANLIĞINI TAŞIMAK İSTİYORUZ' 

Kitap okuma alışkanlığının kazandırılması amacıyla okullarda farklı etkinlikler yapıldığına işaret eden Esen, "Kitap okuma ihtiyacı ülkemizde maalesef çok geri sıralarda yer alıyor. Kitap okuma ile ilgili istatistiklerimiz kötü olabilir ama sorumluluğumuzun bilincinde hareket ederek bunu artırmalıyız. Okullarımızda belli bir okuma oranını yakaladık ama biz yaptığımız etkinlik ve projelerle her eve, her sokağa okuma alışkanlığını taşımak istiyoruz."

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER