SON DAKİKA

Samsunspor-Ümraniyespor maç sonucu: 3-0
<>
HaberlerSAMSUN HABER''Millet İttifakı'nın Adayı Necattin Demirtaş Olmaz''

''Millet İttifakı'nın Adayı Necattin Demirtaş Olmaz''

Türkel; 'Dik duruşlu ve omurgalı siyasetçiler başkanlık gibi makamlar için ilkelerinden taviz vermezler. Kendisini ne koşulda olursa olsun MHP'nin bir neferi olarak her platformda ifade eden Demirtaş'ın Millet İttifakı'nda yer alacağını düşünmüyorum' dedi

+
-
''Millet İttifakı'nın Adayı Necattin Demirtaş Olmaz''
''Millet İttifakı'nın Adayı Necattin Demirtaş Olmaz''

İttifak süreci hakkında  www.samsunsonhaber.com   için açıklamalarda bulunan CHP İlkadım  İlçe Başkanı Fatih Türkel ; “Öncelikle hedefimiz  CHP   İYİ Parti ’den oluşan Millet İttifakı olarak Büyükşehir Belediyesi’nde sonra da ilçelerde  AK Parti  zulmünden Samsun halkını kurtarmaktır. Bunu başaracak iddiayı ortaya koymak için de herkesi kucaklayacak herkesimin kabul edeceği adayları belirleyeceğiz” dedi.


Büyükşehir Belediyesi için İYİ Parti’nin aday belirleyeceğini hatırlatarak; “İYİ Parti ’nin masasında birçok başvuru var. Millet İttifakı’na olan teveccüh mutluluk verici. İYİ Parti bunlar arasından birini seçecektir” diyen Türkel, İlkadım İlçesi içinde çarpıcı açıklamalarda bulundu.


Türkel şunları söyledi;” İlkadım İlçesi basında ve kamuoyunda en fazla gündeme gelen ilçe oldu. İlkadım İlçesi ‘nin bizler için manevi değeri çok büyük. Atatürk’ün 1919’da adım attığı İlkadım İlçesi Ata’mızın bu ilkadımının 100. Yılında AK Parti’den kurtarılmalıdır. 31 Mart 2019 günü yapılacak olan seçimlerde bunu gerçekleştireceğiz. Tabi burada biz de basından okuyor ve bir çok şey duyuyoruz. Bunlardan en çok dillendirileni Necattin Demirtaş’ın Cumhur İttifakı’ndan aday olamazsa İYİ Parti’ye geleceği yani Millet İttifakı’nın adayı olmaya çalışacağı yönünde olan söylentiler. Hatta İYİ Parti ile görüştüğü bile dillendirildi. Şunu söylemek isterim ki; Siyaset bir ilke, duruş, omurga ve iddia işidir. Ben Necattin Demirtaş’ın verdiği demeçlere çıktığı programlardaki konuşmalarına dayanarak partisi olan MHP’den aday gösterilir yada gösterilmez duruşunu bozmayacağına inanıyorum. Necattin Demirtaş partisinin aday olup olmamasına bakmaksızın partisinin neferi olduğunu sürekli dile getirmektedir. Bu noktadan sonra Necattin Demirtaş’ın aday gösterilmezse başka parti ile görüşmesi yada aday olması hoş olmaz. Bunu Necattin Demirtaş’ın da isteyeceğini düşünmüyorum. Ben ‘Aday gösterilmezse İYİ Parti’ye gidecekmiş’ söyleminin tamamen Demirtaş’ın dışında bir takım çevreler tarafından uydurulmuş söylemler olduğuna inanıyorum. Zira Sayın Demirtaş ilkeli, dürüst bir siyaset adamı olarak tüm siyasi çevrelerden kabul gören bir insan. Kendisi bir belediye başkanlığı için manevralar yapacak bir kişilikte değil. Zaten İYİ Parti açısından da CHP örgütleri açısından da Cumhur İttifakı tarafından açıklanmayan herhangi bir adayın gelip Millet İttifakı adayı olması hoş karşılanacak bir durum olmaz. Sürekli kendisinin MHP’den başka bir partide yer almayacağını söyleyen ‘Başkanlık küpüne düşmedim’ diyerek siyasetteki dik duruşunu makam için bozmayacağını ifade eden bir şahıs hakkında bu söylentiler neden ortaya atılıyor bunu da anlamış değilim. Çünkü bu durumu ne biz tabanımıza anlatabiliriz, ne de Demirtaş kabul eder. İYİ Parti’nin de ben böyle düşündüğüne inanıyorum”


İTTİFAK SÜRECİ UYUM İÇERİSİNDE DEVAM EDİYOR 


İttifak sürecinin de oldukça uyumlu devam ettiğini anlatan Türkel; “ Ortak bir duruşta ve tavırda buluşmaya çalışan ittifak yapan iki partiyiz İYİ Parti ve CHP. Çok uyumlu bir ittifak süreci yürütüyoruz. Adaylarımız konusunda epey mesafe aldık. Bir hafta içinde de kamuoyu ile adaylarımızı tanıştırmış olacağız. Takdir edersiniz ki ince eleyip sık dokumamız gereken bir aday belirleme sürecimiz olmak zorunda. Yanlış yapmaya tahammülümüz yok. Süreç biraz uzadı ama geç olsun güç olmasın” dedi.

Haber Merkezi

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER