SON DAKİKA

Samsun'da dev operasyon: 11 tutuklama
<>
HaberlerTrabzonTrabzon'da wushuya ilgi gösteren bayanların sayısı hızla artıyor

Trabzon'da wushuya ilgi gösteren bayanların sayısı hızla artıyor - Trabzon Haberleri

Wushu branşı, Trabzon'da da son yıllarda en fazla tercih edilen spor dallarından biri oldu.

+
-
Trabzon'da wushuya ilgi gösteren bayanların sayısı hızla artıyor
Trabzon'da wushuya ilgi gösteren bayanların sayısı hızla artıyor

Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Yomra Cimnastik Salonu ve Spor Kompleksinde devam eden wushu antrenmanlarına sadece küçük kızlar değil, orta yaştaki kadınlar da büyük ilgi gösteriyor.
Kuvvet, esneklik, kemik gelişimi ve dayanıklılık gibi fiziksel katkılarının yanı sıra motivasyon, denge, dikkat ve merkezi sinir sistemini kuvvetlendirmek gibi yönleriyle de tercih edilen wushunun kişinin özgüven duygusunun artmasında büyük fayda sağladığını kaydeden Antrenör Tuba Kına Sağır, 'Çocukların gelişimi ve motivasyon yönüyle derslerine katkısı, orta yaşlı insanların da spor yapması, kilo kontrolüne yardımcı olması ve stresle mücadeledeki faydaları nedeniyle wushuya ilgi her geçen gün daha çok artıyor' dedi.
Türkiye'nin en modern cimnastik salonlarından birinin bulunduğu Yomra'daki dev kompleksteki antrenmanlarda kadın sayısının sürekli artmasına dikkat çeken Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, 'Öğrencilerin spor yapması tabi ki çok önemli. Özgüvenleri artan bu çocuklarımız bizim geleceğimiz, umudumuz. Öte yandan kadınlarımızın evde oturmak yerine kurslarımıza katılmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Wushu ile biryandan stresten arınıyorlar, öte yandan bedenine hareket imkanı sunduğu için sağlıklı bir ömür geçiriyorlar' ifadelerini kullandı.
Yomra Cimnastik Salonu ve Spor Kompleksinde aynı anda 16 ayrı branşta antrenman yapıldığına dikkat çeken İlçe Müdürü Cengiz Aydoğdu da, 'Son dönemlerde wushu en çok tercih edilen branşlardan biri olmaya başladı. İki ayrı kategoride devem eden çalışmalarımızda küçük kızlarımız ayrı, orta yaşlı kadınlar da ayrı antrenman yapıyor' diye konuştu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER