SON DAKİKA

Samsun'da dev operasyon: 11 tutuklama
<>
HaberlerDÜNYAÖlü Sayısı 3'e Yükseldi

Ölü Sayısı 3'e Yükseldi

Sudan'ın Omburman şehrinde yapılan gösterilerde ölü sayısı 3'e yükseldi.

+
-
Ölü Sayısı 3'e Yükseldi
Ölü Sayısı 3'e Yükseldi

Sudan   haber ajansı SUNA'nın, Polis Sözcüsü Tümgeneral Haşim Ali Abdurrahim'den aktardığı haberde, "Omdurman'da dün yaşanan arbede ve yasa dışı gösteriye polis ve güvenlik güçlerinin göz yaşartıcı gaz kullanarak müdahale ettiği" bilgisi verildi.

Abdurrahim, gösterilerde 3 kişinin öldüğü, bazılarının da yaralandığı bilgisinin polise ulaştığını ve olayın savcılığa intikal ettiğini kaydetti.Sudan Merkezi Doktorlar Komitesinden daha önce yapılan yazılı açıklamada, gösterilerde 2 kişinin hayatını kaybettiği, 5'i kurşunla olmak üzere 8 kişinin yaralandığı belirtilmişti.

GÖSTERİLER EKMEK FİYATLARINA YAPILAN ZAMLAR SONRASINDA BAŞLADI 

Sudan'daki gösteriler 19 Aralık'ta hükümetin ekmek fiyatlarına zam yapmasının ardından Nil kıyısındaki Atbera ve Port Sudan kentlerinde başlamış ancak kısa sürede birçok eyalette rejim karşıtlığına dönüşmüştü.

Sudan Devlet Başkanı Ömer el-Beşir, iktidardan çekilmesini isteyenlere, "Yönetime gelmek için 2020'deki seçimlere hazırlanın." şeklinde seslenmişti.

Hükümet, eylemlerde 19 kişinin öldüğünü, 406 kişinin yaralandığını açıklarken, muhalifler bu sayının çok daha fazla olduğunu savunuyor.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER