SON DAKİKA

Samsun'daki faili meçhul cinayette flaş gelişme
<>
HaberlerSamsunSamsun Milli Eğitim Müdürlüğünden 'Oynamıyorsan Paylaş' etkinliği

Samsun Milli Eğitim Müdürlüğünden 'Oynamıyorsan Paylaş' etkinliği - Samsun Haberleri

Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında; Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 5 yaşında okullaşma oranını artırmaya yönelik olarak başlatılan HAYDİ projesi kapsamında materyal eksiği olan okullara destek sağlamak amacıyla 'Oynamıyorsan Paylaş' etkinliği düzenlendi.

+
-
Samsun Milli Eğitim Müdürlüğünden 'Oynamıyorsan Paylaş' etkinliği
Samsun Milli Eğitim Müdürlüğünden 'Oynamıyorsan Paylaş' etkinliği


Etkinlik Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğünde İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen'in ilk oyuncağı hazırlanan oyuncak kutusuna atmasıyla başladı. İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen etkinlikle ilgili olarak yaptığı konuşmada, 'Milli Eğitim Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında 5 yaş erken çocukluk eğitimi hedefiyle Samsun' da HAYDİ projesini başlattık. Projemizle 'Okul Öncesine 5 Yaşta Başla Hayata Geç Kalma' sloganı ile 5 yaşında okul öncesine başlamayı destekliyoruz. HAYDİ projemizin hedeflerinden biri olan okul öncesi çocukları için materyal ve kırtasiye desteğini bu etkinliğimizle sağlayacağız. İlk olarak etkinliğimizi müdürlüğümüz bünyesinde bugün başlattık. Mesai arkadaşlarımız getirdikleri oyuncakları okullarımıza ulaştırmak için paylaştılar. Bugün burada başlatılan etkinliğimiz ardından her hafta bir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde uygulanmaya devam edecek' dedi.
Etkinlik kapsamında 17 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalışma tamamlandığında her ilçede belirlenen bir okulda ilçe içinde oyuncak toplama kampanyası devam ettirilmesi planlanıyor. Toplanan oyuncaklar niteliklerine göre ayrılarak ihtiyacı olan okullara ulaştırılacak.

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER