SON DAKİKA

Samsun'da dev operasyon: 11 tutuklama
<>
HaberlerSamsunBüyükşehirden 'kar' seferberliği

Büyükşehirden 'kar' seferberliği - Samsun Haberleri

Samsun'da Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler, gece boyunca yoğun kar altında kalan bölgelerde seferber edildi.

+
-
Büyükşehirden 'kar' seferberliği
Büyükşehirden 'kar' seferberliği


Samsun 'da Büyükşehir Belediyesi  ekipleri, özellikle kırsal kesimlerde yoğun şekilde etkisini gösteren kar yağışı  nedeniyle adeta seferber edildi. Dün gece boyunca karla mücadele eden ekipler yolda kalan araçları kurtardı, hastalar hastanelere taşındı, kapalı yolları açtı. Başkan Zihni Şahin, 'Mağduriyet yaşanmaması için Büyükşehir olarak ekiplerimiz her yerde görev yaptı. Tüm ekiplerimize teşekkür ediyorum' mesajı yayımladı.

Dün akşam saatlerinde kar yağışının yoğunlaşmasıyla birlikte Büyükşehir ekiplerinin çalışmalarını yakından takip eden ve sosyal medya hesabından sürekli kamuoyunu bilgilendiren Başkan Zihni Şahin, 'Karla mücadele kapsamında ekiplerimiz fedakarca 7/24 çalışarak yollarımızın açılmasını, sağlık teşkilatımızla işbirliği yaparak hastalarımızın hastanelere sevkini ve yolda kalan araçların kurtarılmasını sağlamıştır. Tüm imkanlarımız gece ve gündüz seferber edilmiştir. Fen işlerimize, Tüm ekiplerimize, ilçe belediyelerimize, sağlık teşkilatımıza teşekkür ediyorum' açıklamasında bulundu.

112 Acili iş makineleri taşıdı 
Yoğun yağışın özellikle yüksek kesimleri etkisi altına aldığını belirten Zinhi Şahin, 'Alaçam Köseköy Mahallesi'nde yolda mahsur kalan araçlar saat 22.00 itibariyle kurtarıldı. Alaçam Ortaköy Mahallesi'nde rahatsızlanan vatandaşımız, belediyemize ait iş makinesi ile birlikte giden 112 Acil ekipleri tarafından alınarak saat 23.00 itibariyle hastaneye ulaştırılmıştır. Yakakent İlçesi Yassıdağ Mahallesi'nde mahsur kalan veteriner aracı ise birlikte saat 23.20 itibariyle kurtarılmıştır' dedi.

Kar yağışının en çok etkisini gösterdiği yerlerden birisi olan Asarcık'ta kapanan Kavak yolunun 5 ayrı ekiple yoğun bir çalışma sonucu açıldığını da duyuran Başkan Şahin, 'Karla mücadele ekiplerimiz refüj mahallerinde yol açma çalışmalarını AFAD  ve 112 Acil  ambulans servisi iletişimiyle planlı şekilde sürdürdü. Kavak - Asarcık  yolu yeniden ulaşıma açılarak hasta olan vatandaşlarımızın hastaneye ulaşımı sağlandı. Ladik Akdağ  yolunda saat 06.00'dan itibaren 1 adet greyder ve 1 kar bıçaklı tuzlama kamyonu devamlı çalıştırılmaya başlandı. Gece boyunca seferber edilen ekiplerimiz kar temizleme ve yol açma çalışmalarına bugün de devam ederken il genelinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması bizleri sevindirdi' şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER