SON DAKİKA

Samsun'da dev operasyon: 11 tutuklama
<>
HaberlerSPORDemirören'den Hakem Açıklaması

Demirören'den Hakem Açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, futbolun tartışılan konularından olan hakemlerle ilgili açıklamada bulundu. Demirören''hakemimizi feda etmeyiz''dedi.

+
-
Demirören'den Hakem Açıklaması
Demirören'den Hakem Açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2018-2019 Sezonu MHK Kış Semineri kapanış ve kokart töreninde konuşan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören , hakemlerin futbol içinde önemli bir rol üstlendiğini söyledi.


DEMİRÖREN: HAKEMİMİZİ FEDA ETMEYİZ 


VAR sistemi sayesinde hataların en aza indiğini belirten Demirören , "Ancak VAR'ın tartışıldığı Galatasaray- Konya maçını yaşadık, hakemlerin tartışıldığı. Ben ve yönetim kurulum hiç bir takım için hiç bir kulüp için hiç kimse için hakemimizi feda etmeyiz  veya dinlendirmeyiz" dedi.


Demirören "Ancak sizlerin de kabul ettiği gibi var önemli bir sistem var uygulamasındaki hatadan dolayı MHK yönetim kararıyla dinlendirme süreci açıldı. Bu normal olacak, hata da olacak ama biz hiçbir zaman kulüp için bunu yapmayız."ifadelerine yer verdi.
Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya'dan ricada bulunan Demirören, "Biz federasyon olarak veya hakemler olarak kişileri savcılığa veremeyiz ama bizim her aldığımız disiplin kararı Adalet Bakanlığı tarafından takip ediliyor. Sizden ricamız, bizim hakemlerimize hakaretten dolayı disipline gönderdiğimiz o kişileri savcılığa vermeniz. Çünkü Türk futbolu ancak onlar düzeldiği zaman düzelecek. Çünkü o kişiler hem kulüpleri camiaları temsil ediyor benim hakemim de Türkiye'ye temsil ediyor. O nedenle herkes saygılı davranmalı. Bunu hep beraber kesmek zorundayız. Size maçta kim hakaret ederse kendisini alkışlayın ki öğrensin. Siz onun seviyesine düşmeyin onlar sizin sevinize çıkmak durumunda kalsınlar."dedi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER