SON DAKİKA

Samsun'da mezarcılar birbirine girdi: 6 yaralı
<>
HaberlerSAMSUN HABERAhmet Bahadır Tecrübelerini Paylaştı

Ahmet Bahadır Tecrübelerini Paylaştı

Bahadır Tıbbi Aletler Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bahadır, Samsun Barosu'nun daveti üzerine genç avukatlarla tecrübelerini paylaştı. Bahadır, genç avukatlara, ' Siz güven satıyorsunuz. İşinizi ibadet aşkıyla yaparsanız asla başarısız olmazsınız' dedi.

+
-
Ahmet Bahadır Tecrübelerini Paylaştı
Ahmet Bahadır Tecrübelerini Paylaştı

Samsun Barosu ’nun daveti üzerine stajyer avukatlarla deneyimlerini paylaşan Bahadır Tıbbi Aletler Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bahadır , genç avukatlara sevmedikleri işi yapmamalarını avukatlık ta olsa insanın sevmediği işi yaparken asla hedefe ulaşamayacağını söyledi.

Bahadır, “ Bugüne kadar inanamadığım hiç bir işi yapmadım. Sevmediğim hiçbir iş için mücadele etmedim. Benim sizlere en önemli tavsiyem bu olacak. Bilimin güçlü olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Kendinizi iyi yetiştirin. İşinizi sevin. Asla yalan söylemeyin. İnsanın canını acıtsa da son düzlükte doğrular hep yalanları yenir” dedi.

Ahmet Bahadır , Trabzon’da silah ustası olan ancak çocuklarını okutmak üzere Samsun’a gelerek limanda torpille hamallık yapan bir babanın 12 çocuğundan biri olduğunu söyledi. Bahadır, “ Biz Türkiye’de birçok hastaneye değişik nedenlerle ürün satamazken dünyada 80 ülkeye satıyoruz. 1976 yılında Ankara Hacettepe Hastanesinde amcam ameliyat oldu. Bir yakınımız olan doktor bize çok yardım etti. Biz de hastaneye bir tane kambur düzeltme aleti yaptık.

O gün bu işe girdik ve şu anda yanında yaklaşık 600 kişiye işveren bir kurum olduk. Katma değeri yüksek bir iş yapıyoruz. Bizim felsefemiz şu. Bir müessesede kurşun geçirmez yelek üretiliyorsa ve o yelek onu üretenlerce deneniyorsa ona biz kalite diyoruz. Biz de ameliyat malzemeleri yaparken kendi yakınımız o aletlerle ameliyat olacakmış gibi önemsiyoruz. Bizim müessesemizde 14 bin çeşit ürün üretiliyor. Bizim ürün kataloğumuzun ağırlığı 13 buçuk kilo. Siz de biz de güven satıyoruz.” Dedi.


Ahmet Bahadır, genç avukatlardan dünyayı yakından takip etmelerini ve mutlaka yabancı dile ağırlık vermelerini istedi.
Samsun Baro Başkanı Kerami Gürbüz ise bu tür iş adamlarını davet ederek genç avukatlara deneyim paylaşmalarının büyük önem taşıdığını söyledi.

Gürbüz, “ Meslek hayatınızda karşılaşacağınız değerleri sizlerle buluşturup sizleri hayata hazırlıyoruz” dedi.


Daha sonra Samsun Barosu Başkan Yardımcısı ve Staj Komisyonu Başkanı Pınar Gürsel Yıldıran Ahmet Bahadır’a Samsun barosu armasının işlemesinin bulunduğu tabak hediye ederken stajyer temsilcisi Stajyer avukat Tuana Camadan da Ahmet Bahadır’a çiçek takdim etti.

İlhan Demircioğlu

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER