SON DAKİKA

Samsun'da mezarcılar birbirine girdi: 6 yaralı
<>
HaberlerMAGAZİNScarlett'in 18+ Video Tepkisi

Scarlett'in 18+ Video Tepkisi

Amerikalı oyuncu Scarlette Johansson kendi yüzünün cinsel içerikli videolarda kullanılmasına ilişkin 'vakit kaybı' yorumunda bulundu.

+
-
Scarlett'in 18+ Video Tepkisi
Scarlett'in 18+ Video Tepkisi

Sinema dünyasının önemli isimlerinden olan Scarlett Johansson , sahne videolarla ilgili olarak bu aralar başı dertte. Yüzünün cinsel içerikli videolarda kullanılmasına yönelik açıklama yapan ünlü oyuncu, söz konusu durumlarla uğraşmayı vakit kaybı olarak niteledi.

'İNTERNET KENDİSİNİ YİYEN KARANLIK SOLUCAN DELİĞİ' 

Scarlette Johansson, yapay zekayla üretilen ve kişilerin rızası alınmadan yayınlanan sahte 18 + videolar için, “Bunun yasal olarak yararsız bir arayış olduğunu düşünüyorum. Çünkü internet, kendisini yiyen karanlık bir solucan deliği” dedi.

Söz konusu haberlerle sıklıkla karşılaştığını söyleyen Johansson, “Gerçek şu ki, kendinizi internetten ve ahlaksızlığından korumaya çalışmak, boşa kürek çekmek demektir” ifadelerini kullandı.

GÖRSELLER NASIL YAPILIYOR? 

Anlamı derin sahte olan 'deepfake ', sahte videoları ünlülerinmiş gibi gösterebiliyor. Bilgisayar programı ile hazırlanan videolar oldukça da gerçekçi görülebiliyor. Program sayesinde herhangi bir kişinin yüzü uygunsuz içerikte olan birinin yüzüne eklenebiliyor.


Kaynak: NTV Haber

 

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER