SON DAKİKA

Ertuğrul Sağlam'dan önemli açıklamalar
<>
HaberlerSAMSUN HABERSamsun Haberleri: Samsun'da Sağanak Yağış Etkili Oldu

Samsun Haberleri: Samsun'da Sağanak Yağış Etkili Oldu

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde sağanak, derenin taşmasına neden oldu. Ayrıca Havza ilçesinde bulunan Hacıosman Deresi'nin su seviyeside yağış nedeniyle yükseldi.

+
-
Samsun Haberleri: Samsun'da Sağanak Yağış Etkili Oldu
Samsun Haberleri: Samsun'da Sağanak Yağış Etkili Oldu

Samsun 'da bugün etkili olan sağanak yağış  kimi ilçelerde derelerde su seviyelerini yükseltti, taşmasına neden oldu. 

HAVZA'DA DERENİN SU SEVİYESİ YÜKSELDİ 

Gece saatlerinde başlayan yağmur ile eriyen kar suları, Havza  ilçe merkezinden geçen Hacıosman Deresi 'nin su seviyesinin yükselmesine neden oldu.

Yaşanabilecek olası bir selin önüne geçmek için tedbir aldıklarını belirten Havza Belediye Başkanı Murat İkiz , "Gelen ihbarlar üzerine belediye olarak gerekli tedbirlerimizi aldık. Yağan yağmur ve eriyen kar sularının etkisiyle Hacıosman Deresi'nde su seviyesi yükselmeye başladı. Bu sebepten ötürü sabah saatlerinden itibaren taşma olmaması için ekiplerimiz yoğun uğraş verdi. Özverili çalışmalarından ötürü tüm belediye çalışanlarımıza teşekkür ederim." dedi.

VEZİRKÖPRÜ'DE DERE TAŞTI ARI KOVANLARI ZARAR GÖRDÜ 

 

Vezirköprü  ilçesinde  gece saatlerinde etkili olan sağanak nedeniyle Uluçay Deresi  taştı. Nalbantlı Mahallesi mevkisinde dere yatağından taşan sular, çevrede bulunan arı kovanları na zarar verdi.Arı kovanlarının sahibi Mükremin Arasan, "Petekleri suyun içinden çıkardım. Belediyeden kepçe isteyerek sel sularının önünün kapatılmasını sağladık. Büyük zararım var." dedi.

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER