HaberlerSAMSUN HABERSamsun Haberleri: 'Belediyecilik AK Parti'nin İşidir'

Samsun Haberleri: 'Belediyecilik AK Parti'nin İşidir'

Samsun AK Parti İl Başkanlığı'nda Büyükşehir adayı Mustafa Demir'in tanıtım toplantısı düzenlendi. Başta AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan olmak üzere AK Partili bir çok önemli isim oradaydı.

+
-
Samsun Haberleri: 'Belediyecilik AK Parti'nin İşidir'

Çiğdem Karaaslan,  yaptığı konuşmada, Demir'in 3 dönem AK Parti Samsun Milletvekilliği ve 60. Hükümette bakanlık yaptığını hatırlatarak, AK Parti olarak 2004 yerel seçimlerinde "yerel kalkınma başlıyor" diyerek yola çıktıklarını anlattı.

Samsunlu milletvekili Çiğdem Karaaslan , AK Parti belediyeciliği ile tanışan bütün şehirlerde yerel kalkınma başlattıklarını ifade etti.

 BELEDİYECİLİK AK PARTİ'NİN İŞİDİR 

2009'daki yerel seçimlerine  "Marka şehirler" olarak yola çıktıklarını belirten Karaaslan, "Yani altyapısını tamamlamış şehirlerimizde markalaştırma süreci başlattık. Bu kez de şehirlerimizin yarısından fazlası AK Parti belediyeciliği ile hizmetine devam etti. 2014 yılında da 'daima hizmet, daima millet' sloganı ile yerel seçimlere girdik. Bu kez Türkiye'deki belediyelerin yüzde 59'unu, yani 800 belediyeyi AK Parti belediyeciliği ile tanıştırdık. Yani belediyecilik AK Parti'nin işidir."dedi.

Buradaki konuşmasında Mustafa Demir  ise, ''Artık 31 Mart seçimlerinden sonra büyükşehir belediyelerine yeni fonksiyonların yüklendiği bir döneme geldik. Yalnız altyapı, kentsel dönüşüm, ulaşım hizmetleri yapmakla kalmayacağız, sanayide, ticarette, ihracatta, iletişimde, bilgi gelişiminde, kentin bütün potansiyelini harekete geçirecek, katkı sağlayacak, potansiyeli enerjiye dönüştüren, insanların refahını yükselten bir çalışma modeli içinde olacağız." ifadelerini yer verdi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER