HaberlerSAMSUN HABERSamsun Haberleri: Belediye İşçilerinin En Sevinçli Günü

Samsun Haberleri: Belediye İşçilerinin En Sevinçli Günü

Belediye İş Sendikası ve Samsun Büyükşehir Belediyesi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Törende işçiler Zihni Şahin'i omuzlarda taşıdılar.

+
-
Samsun Haberleri: Belediye İşçilerinin En Sevinçli Günü

Belediye İş Sendikası  ve Samsun Büyükşehir Belediyesi  arasında toplu iş sözleşmesi  imza töreni gerçekleştirildi.

Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonu’nda gerçekleştirilen törende işçiler Başkan Zihni Şahin ’i omuzlarında taşıdılar.


“İşçi babası Zihni Şahin, en büyük başkan bizim başkan” sloganlarının atıldığı törende Zihni Şahin dakikalarca ayakta alkışlandı.
Belediye İş Sendikası Samsun İl Temsilcisi İlyas Yiğit konuşmasında işçilerin bu toplu sözleşme ile kazandıkları hakların şimdiki haklarından fersah fersah ileride olduğunu kaydetti.


Belediye-İş Genel Başkan Nihat Yurdakul da Zihni Şahin’in bu toplu sözleşmede çok büyük emeği olduğunu kaydederek; “ Başkanımız Zihni Şahin tam bir işçi babası. Emeğin ne demek olduğunu emeğin değerini çok iyi bilen bir isim. Bizim siyasetle işimiz yok sendikacıyız. Hak etmeyene hak etmediği şeyleri söylemeyiz. Ama Zihni Başkanımıza tüm işçiler adına teşekkür ediyorum. Allah herkese Zihni Şahin kadar iyi hizmetler yapıp bu hizmetlerle anılacak biçimde başkanlık görevini bırakmayı nasip etsin” dedi.


İŞÇİLER MUTLUYSA HİZMETLER GÜZEL OLUR
Şahin ise konuşmak için kürsüye geldiğinde uzun bir süre tezahürat ve alkışlar nedeniyle konuşmasına başlayamadı. Kendisine gösterilen teveccühe teşekkür eden Şahin; “ Belediye demek hizmet demek. Belediyenin hizmetlerini en iyi şekilde yansıtanlar ise işçiler ve onların yaptıkları hizmetlerdir. Belediye işçileri ne kadar mutlu olursa belediye hizmetleri o kadar güzel olur. Belediye işçisi evine ekmek götürebiliyor ve ailesinin yanında başı dik olabiliyorsa vatandaş da alınan hizmetten o kadar memnun olur. Benim işçim en iyisini hak ediyor” ifadelerini kullandı.


Konuşmaların ardından Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ve Belediye-İş Genel Başkan Nihat Yurdakul toplu iş sözleşmesini imzaladılar. İmzaların atılmasının ardından işçiler Şahin ve Yurdakul’a çiçeğin yanı sıra Samsunspor forması hediye ettiler.
Salon dışında atılan havai fişekler ile işçiler kutlama yaptı.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER