HaberlerSAMSUN HABERSamsun Haberleri: Adliye Kapılarını Engellilere Açtı

Samsun Haberleri: Adliye Kapılarını Engellilere Açtı

Atakum Özel Eğitim Uygulama Okulu 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Samsun Adliyesi İsa Fidan Konferans Salonu'nda muhteşem bir gösteri sundu. Gösteriye adli protokolün ilgilisi büyüktü.

+
-
Samsun Haberleri: Adliye Kapılarını Engellilere Açtı

Atakum Özel Eğitim Uygulama Okulu 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Samsun Adliyesi İsa Fidan Konferans Salonu’nda muhteşem bir gösteri sundu. Gösteriyi Samsun Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Erol Tosun, Samsun Bölge Adliyesi Başsavcısı Fahri Gülay, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Başsavcı Vekili Hasan Kıdıl, Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Yetik ile çok sayıda davetli ve engelli yakınları katıldı.

Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, engellilerin toplumun çok özel renkleri olduğunu ve engellilerin çok özel insanlar olduğunu söyledi. Başsavcı Yavuz, “ Engelliler bizim değerlerimizdir. Engelli kardeşlerimiz ailelerine ve topluma Allah’ın birer hediyesi, toplumun birer sadakasıdır. Onlar bizin için yük değil birer değerdir” dedi. Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Yetik ise engelli ya da engelsiz herkesin eğitim hakkı olduğunu belirterek, “ Engelli kardeşlerimiz mükemmel insanlardır. Onlar bizim için özel değerlerdir” dedi.

Yapılan konuşmalar sonrasında engelliler efe, zeybek ve ayık ile maşuk oynadı, sema gösterisi yaptı sonrasında da protokolle birlikte pasta kesti.

Engelli Çocuklar Samsun Bölge Adliyesi Başsavcısı Fahri Gülay ve Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz’a kendi yaptıkları Türk bayrağı motifli tablo hediye etti.

 

İlhan Demircioğlu

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER