HaberlerGÜNDEMKriz Sonrası Putin'den İlk Açıklama!

Kriz Sonrası Putin'den İlk Açıklama!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna'nın aldığı sıkıyönetim kararı hakkında 'ciddi olarak endişelendiğini' açıkladı.

+
-
Kriz Sonrası Putin'den İlk Açıklama!

Pazar günü Azak Denizi 'nde Rus  savaş gemileri ile Ukrayna savaş gemileri karşı karşıya gelmiş, Rus karasularına girdiği iddiasıyla Rusya'ya ait savaş gemileri Ukrayna savaş gemilerine müdahalede bulunmuştu. Ukrayna savaş gemilerine ateş açan Rus gemileri 6 Ukrayna askerinin yaralanmasına sebep olmuş ve iki ülke adeta savaşın eşiğine gelmişti.

Dün Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko , 25 Ocak'a kadar geçerli olan bir sıkıyönetimi ülkede ilan etmiş, mecliste bu kararı onaylamıştı.

KREMLİN'DEN AÇIKLAMA YAPILDI

Bugün ise bu karara Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin 'den karşılık geldi. Rus lider, bu karar karşısında "ciddi olarak endişelendiğini" söyledi.

Kremlin Basın Servisi’nden yapılan yazılı açıklamada, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile telefon görüşmesi gerçekleştiren Putin, "Ukrayna'da sıkıyönetim ilan edilmesinden ve ordularının savaşa hazır konuma getirilmesinden ötürü derin endişe duyuyoruz. Ukrayna'nın aceleci kararlar almasının önlenmesi için Almanya'nın Kiev yönetimini etkilemesini umuyoruz" dedi.

 putin   rusya  
YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER