HaberlerSAMSUN HABERSamsun Üniversitesi Nitelikli İnsan Yetiştirmek İstiyor

Samsun Üniversitesi Nitelikli İnsan Yetiştirmek İstiyor

Samsun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mahmut Aydın, havacılık alanında sanayinin gelişmesi için nitelikli elemanın önemine dikkat çekti.

+
-
Samsun Üniversitesi Nitelikli İnsan Yetiştirmek İstiyor

Samsun Üniversitesi  Rektörü Prof.Dr. Mahmut Aydın , üniversite olarak Türkiye'nin ihtiyaç duyduğu alanlara nitelikli insanlar yetiştirmek istediklerini söyledi.


Prof. Dr. Mahmut Aydın, "Havacılık  alanında ihtiyaç duyulan sanayiyi geliştirmek, elektronik, yazılım ve teknik malzeme üretimi yapmak, bu işleri yapabilecek alanında uzman, nitelikli öğrenciler mezun etmek istiyoruz. Türkiye'de havacılık sanayisinin her alanda gelişmesi için nitelikli eleman büyük önem taşıyor." dedi.


Havacılık ile ilgili birimlerin Samsun Üniversitesini öne çıkartıp marka yapacak birimler olduğunun altını çizen Aydın, "Bu nedenle bu birimlerimizi önemsiyoruz. Planladığımız mühendislik bölümleri, havacılık sektörüne hizmet eder şekilde olacak. Sadece yayın yapan, ders veren öğretim üyesi ve öğrenciden ziyade üreten, ihtiyaçlara cevap verebilen bir üniversite olmak istiyoruz. Herkesi sisteme katarak gelişmek istiyoruz.

Öğrenci sayısını artırmaktan çok niteliği önemsiyorum. Nitelikli bir toplum için nitelikli üniversite, iş dünyasına katkı sağlamak istiyoruz. Hangi bölümleri açarsak ilimize ülkemize katkı sağlarız, bunları araştırıyoruz."dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER