HaberlerSAMSUN HABERAK Parti'de İsimler Netleşiyor…

AK Parti'de İsimler Netleşiyor…

Yerel seçimlere 4 aydan fazla zaman olmasına rağmen AK Parti'de isimler öne çıkmaya başladı.

+
-
AK Parti'de İsimler Netleşiyor…

 

Günlerdir olacak mı olmayacak mı denilen büyükşehirde Mustafa Demir ismi öne çıktı. Hatta yarın açıklanacak iller ve isimler arasındaki yerini aldı.

İlçelere gelince…

İlçelerde tüm başkanların neredeyse en güçlü rakipleri netleşti.

 

Terme’de mevcut başkan Şenol Kul’un en güçlü rakibi ilçe başkanı Ali Kılıç olurken, Ayvacık’ta Kemalettin Gökçe ve Halil Kalaycı isimleri öne çıkmış gibi görünüyor.

Çarşamba’da muhteşem bir 3 dönem geçiren Hüseyin Dündar için şimdilik Çarşamba son görünüyor. En güçlü isimler ise ilce başkanı Halit Doğan ve Nihat Soğuk.

Tekkeköy’da Hasan Togar özellikle son 2 yılda yaptığı hamlelerle yerini sağlama almışa benziyor.

Salıpazarı Halil Akgül ile devam edecek gibi görünüyor.

Yakakent mevcut başkan olur mu yoksa başka arayış var mı bilmiyorum ama Alaçam’da mevcut başkan Hadi Uyar olur Hadi Uyar ile devam edilmemesi halinde ise Dr. Radi Şen ismini çok sık duymaya başladım olur mu derseniz neden olmasın?

Bafra ve Ondokuz Mayıs için ne konuşuluyor bilmiyorum ama buralarda mevcut başkanlarla devam edilme ihtimali çok yüksek. Tabi Bafra’da İl Yönetim Kurulu Üyeliği görevinden istifa ederek aday adayı olan Tuncay Yurduseven ismi de en güçlü şekilde yerini koruyor.

Kavak en karışık ilçelerden biri. Çok sayıda aday adayı var.

Burada da mevcut başkan var eğer mevcut başkan ile devam edilmeyecekse de orada ilçe başkanı ve eski ilçe başkanı Salih Çelik isimleri öne çıkıyor.

Asarcık’ta ise MHP’li Şerif Kılağuz’un karşısına AK Parti’nin ilçe başkanı Hami Karakaş ile çıkması bekleniyor.

Lâdik’te Selim Özbalcı güçlü bir isim. Bir dönem daha olur mu Lâdik’i çok iyi bilmediğim için tahmin edemem ama bugüne kadar hep yalanlanan kadın aday burada karşımıza çıkar mı çıkar. Bununla ilgili elinde bilgi var mı diyen olursa bırakın bilgiyi bilgicik bile yok.

Sadece bir his. Eğer Selim Özbalcı ile devam edilmezse Tam bir hanımefendi olan duruşu ve asaleti ile uzun zamandır takip ettiğim Nurhan Yapıcı Özel Hanım hamlesi aklımın bir kenarında hep duruyor. Selim Özbalcı olmazsa inşallah Nurhan Hanım olur.

Havza’da 3 dönemdir başkanlık yapan Murat İkiz dönemi bitti. İlçe başkanı Sebahattin Özdemir olur mu neden olmasın.

Vezirköprü’yü bilmiyorum Sadık Edis olabilir büyük ihtimal. Eğer olmazsa kim olur derseniz bilmiyorum.

Bunlar benim ilk bakışta aklıma gelenler.

Yanılma ihtimalimi sorarsanız çok büyük nedenini sorarsanız HAKAN KARADUMAN… 

Çünkü göreve geldiği günden itibaren dik duruşu, karakterli yapısı ve en zor anlarda bile alternatifli bakışı ile beni hep ters köşe yaptı. Bu nedenle ben bu isimleri yazdım ya kesin ters köşe yapar ve beni yanıltır.

YARIN: Canik, İlkdadım ve Atakum ile ilgili isimler ve benim tahminlerim olacak…

İlhan Demircioğlu

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER