SON DAKİKA

Müge Anlı:'Samsun'a emniyet müdürü olmak istiyorum'
<>
HaberlerSAMSUN HABERHancıoğlu: 'Öğretmenlerimizin İtibarı Ve Hakları İçin Mücadelede Kararlıyız'

Hancıoğlu: 'Öğretmenlerimizin İtibarı Ve Hakları İçin Mücadelede Kararlıyız'

CHP'li Hancıoğlu 24 Kasım mesajında, öğretmenlerin, en ideal koşullarda mesleklerini icra edecekleri, ekonomik ve özlük haklarına kavuşacakları, Cumhuriyet ve Atatürk ilke ve devrimlerine tutkuyla bağlı nesiller yetiştireceği bir Türkiye'ye yaratmak için mücadele vurgusu yaptı.

+
-
Hancıoğlu: 'Öğretmenlerimizin İtibarı Ve Hakları İçin Mücadelede Kararlıyız'

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu'nun, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı şöyle:

"Bugün, her türlü zorluğa rağmen, sevgi ve sabırla, büyük fedakârlık göstererek ulusumuzun geleceğini hazırlayan, yeryüzünün en kutsal ve en saygın mesleğini icra eden öğretmenlerimizin günü.

Ne yazık ki toplumumuzu aydınlık yarınlara taşıyacak nesillerin mimarı olan öğretmenlerimiz, bu özel günü coşku içinde kutlayamamakta; her gün daha da ağırlaşan sorunlarla boğuşmaktadır. Özellikle son 15 yıllık dönemde, eğitim politikalarını belirleyen siyasal otoritenin, öngörüsüz ve sorumsuz yaklaşımları yüzünden, eğitim sistemimiz ve onun asli unsuru olan eğitimcilerimiz ağır bedeller ödemiştir. Neredeyse yılaşırı değiştirilen sınav sistemi ve müfredat, öğrencilerimiz kadar öğretmenlerimiz için de katlanılamaz bir durum haline gelmiştir. Siyasi baskılar, özlük ve ekonomik haklarda yaşanan kötüye gidiş, sendikal örgütlenmeye vurulan darbeler, öğretmenlerimizi her geçen gün biraz daha umutsuzluğa sürüklemektedir.

Bizler, yeryüzünün en kutsal mesleğini icra eden öğretmenlerimize bu muameleyi layık gören anlayışla siyasal alanda mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Eğitim emekçilerimizin, en ideal koşullarda mesleklerini icra edecekleri, ekonomik ve özlük haklarına kavuşacakları, Cumhuriyet’imize ve Atatürk ilke ve devrimlerine tutkuyla bağlı nesiller yetiştireceği bir Türkiye'ye en kısa sürede kavuşacağız.

Ulusumuzun kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün, Millet Mektepleri Başöğretmenliği’ni kabul edişinin 90’ıncı, bu anlamlı günün öğretmenler günü olarak kutlanmaya başlanmasının 38’inci yıldönümü olan bugün; milletimizin, kendi geleceğinin mimarı olan öğretmenlerine hak ettiği itibarı er geç yeniden kazandıracağına olan inancımız tamdır.

Bu inanç ve kararlılıkla, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş bütün eğitim neferlerimizi, şükran ve rahmetle anıyor, emekliliğe ayrılmış öğretmenlerimize sağlıklı, huzurlu ve uzun ömürler, görevleri başında olan öğretmenlerimize başarılar diliyorum."

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER