SAMSUN SON DAKİKA

İlkadım Belediyesi'nde usulsüzlük! Samsunlu askeri mağdur ettiler
< >
HaberlerSAMSUN HABERTeknoloji karavanı Samsun'da

Teknoloji karavanı Samsun'da

Güç yönetimi şirketi Eaton'nın tüm dünyayı dolaşan teknoloji karavanı 12-13 Kasım tarihleri arasında Samsun'da ortamlar için ürün seçim ve montajı ile ilgili olarak dikkat edilmesi gereken noktalara ışık tuttu.

+
-
Teknoloji karavanı Samsun'da
Teknoloji karavanı Samsun'daGüç yönetimi şirketi Eaton, Ex-proof (patlamaya dayanıklı) çözümlerini sunduğu teknoloji karavanı ile Türkiye'yi dolaşmaya devam ediyor. Bugüne kadar farklı konseptler ile EMEA'nın çeşitli noktalarında ziyaretçilerle buluşan teknoloji karavanında, Ex-proof olarak tanımlanan ortamlar için ürün seçim ve montajı ile ilgili olarak dikkat edilmesi gereken noktalar ve bunlara ilişkin Eaton'un Crouse Hinds / CEAG çözümleri ile ilgili olarak bilgiler veriliyor. Teknoloji Karavanı tur bağlamında 12-13 Kasım tarihleri arasında Samsun Merkez'de ve Tekkeköy ilçesindeydi.

Teknoloji karavanı birçok endüstriyel tesisi ziyaret ediyor
Yapılan şirket açıklamasına göre teknoloji karavanı ayrıca Türkiye'deki önemli endüstriyel tesislere giderek Endüstri 4.0 devrimine giden teknolojik yolculukla ilgili Eaton çözümlerini sunuyor. Eaton teknoloji karavanı özellikle gıda, petrokimya, su ve makine imalatçıları tarafından yoğun ilgi görüyor ve sergilenen yenilikçi ürünler ile ilgili olarak katılımcılara alanında uzman kişiler tarafından seminerler düzenlenip bilgiler veriliyor.
Özellikle Eaton'un Crouse Hinds bölümlerinden CEAG ve CAPRI ile sunduğu Ex-Proof panel, bağlantı kutuları, fiş-priz ve rakorları; O&G sektörü başta olmak üzere ilaç, boya vb. patlayıcı gaz ve tozların bulunduğu sektörler için hayati önem arz ediyor. Ayrıca Eaton'un benzersiz SW-DT teknolojisi, ön yüzeyi düz butonlar, PLC, HMI, uzak G/Ç üniteleri (Remote I/O), motor yol verme çözümleri v.b. ürünleri karavanda sergileniyor.

Açıklamada görüşleri bulunan Eaton Elektrik Türkiye Ülke Satış Müdürü Yılmaz Özcan,'Eaton'un yeni çıkan Ex-Line Ex-proof armatürünün tanıtımını Türkiye'de ilk defa teknoloji karavanımız ile gerçekleştiriyoruz' Zone 1 / 2 / 21 / 22 (patlayıcı gaz ve toz) ortamlar için tasarlanan ürünler gelişmiş ve dayanıklı tasarımı ile tesislere bakım kolaylığı ve uzun ömür avantajları sağlıyor. Ex-proof alanında sahip olduğumuz tecrübe ve lider konuma sahip geniş ürün portföyümüz ile çalışanların ve işletmelerin patlayıcı ortamların risklerinden korunmasına yardımcı oluyoruz. Eaton Türkiye olarak rafineriler, boya, kimya, ilaç tesisleri gibi patlayıcı ortamlara sahip olan ve Türkiye'nin önde gelen birçok tesisi ile çalışıyor, doğalgaz boru hattı projelerine güvenle hizmet veriyoruz' dedi.

Teknoloji karavanı daha öncede Türkiye'de büyük ilgi gördü
Şirket açıklamasına göre, 2017 yılında da Türkiye'ye gelen teknoloji karavanı Ex-proof çözümleri ile 15 bin km'nin üzerinde yol katetti, binlerce kişiye, yüzlerce firmaya ulaştı. Ticari binalarda ve konutlarda enerji dağıtımı ve koruması, enerji verimliliği ve sürdürülebilirliliği üzerine ürünler sergilendi. Eaton teknoloji karavanın da Standartların da Üzerinde Güvenlik konusunun altı çizildi. Standartlarda minimum bir güvenlik seviyesi belirleniyor. Ancak ark hatası gibi durumlarda sistemi ileri seviyede koruyacak, ön ikazlar sağlayacak bir sistem tanımlanmıyor. Dolayısıyla Eaton bu tip çözümleri kullanıcıya anlatmayı hedefliyor.


Eaton teknoloji karavanının önemli duraklarından bazıları 26 Kasım'da İzmir, 3 Aralık'ta İstanbul, 4 Aralık'ta Çorlu ve 5 Aralık'ta Marmara Ereğlisi olacak.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER