SON DAKİKA

Müge Anlı:'Samsun'a emniyet müdürü olmak istiyorum'
<>
HaberlerSAMSUN HABERSamsun Haberleri: OMÜ'nün Diş Hekimleri Bu Laboratuvarda Yetişiyor

Samsun Haberleri: OMÜ'nün Diş Hekimleri Bu Laboratuvarda Yetişiyor

OMÜ Diş Hekimliği Fakültesinde geçtiğimiz yıl hizmete giren son teknoloji Fantom (Simülasyon) Laboratuvarında, maket hastalar üzerinde gerçeğe yakın bir eğitim alan öğrenciler, mesleki anlamda önemli bir tecrübe kazanıyor.

+
-
Samsun Haberleri: OMÜ'nün Diş Hekimleri Bu Laboratuvarda Yetişiyor

OMÜ Diş Hekimliği Fakültesi, son teknoloji ve modern laboratuvarları ile öğrencilere eğitim imkanı sunuyor. Klinik öncesi aldıkları eğitimle tecrübe kazanan öğrenciler, gerçek hasta tedavisinde zorluk yaşamıyor. OMÜ Diş Hekimliği Fakülte Hastanesi de son sistem ve konforlu muayene haneleri ile hastalara hizmet veriyor.

Öğrencilerin çok iyi şartlarda eğitim aldığını vurgulayan OMÜ Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi ve Başhekim Yardımcısı Dr. Fikret Yılmaz, "Fantom Laboratuvarı geçen yıl faaliyete geçti. Diş hekimliği fakültelerinin içinde en son yapılan simülasyon laboratuvarlarından biri. Klinik öncesi öğrencilerimiz, hastada yapacakları tedavi işlemlerini uygulamalı olarak yapmaya çalışıyorlar. Bizler ve öğrencilerimiz bu uygulamadan oldukça memnunuz. Simülasyon modellerde hasta bakmadan yaptıkları işleri uygulayarak daha iyi bir eğitim almalarını sağlıyoruz. Bu bilgiler klinik ve hekimlik hayatlarında kendilerine oldukça faydalı olmaktadır" dedi. 

Bölgeye hitap eden bir fakülte olduklarını belirten OMÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selim Arıcı, "2017 yılının Mayıs ayında yeni binamıza taşındık. Türkiye’nin en büyük diş hekimliği fakültelerinden biriyiz. Öğrencilerin eğitim aldığı kısımla klinik kısmının ayrı olması önemli bir avantaj. Laboratuvarlarımız Türkiye’nin en modern laboratuvarlarından. 700’e yakın öğrencimiz var. 1993 yılında OMÜ Diş Hekimliği Fakültesi Karadeniz Bölgesi’nde tekti. Daha sonra diğer illerimizde diş hekimliği fakülteleri kuruldu. Buna rağmen hasta sayımız her geçen gün artıyor. Bu da fakülte olarak iyi bir hizmet verdiğimizin göstergesi. Ayda yaklaşık 25 bin hastaya hizmet veriyoruz. İki katı da poliklinik hizmetimiz var. Diş hekimliği alanında bütün bölümlerimiz mevcut. Engelli vatandaşlarımızın tedavi edildiği bir bölümümüz var" dedi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER