HaberlerSAMSUN HABERSağlıkta Yük Artıyor Gelir Düşüyor

Sağlıkta Yük Artıyor Gelir Düşüyor

Samsun Haberleri: Sağlık-Sen Samsun Şubesi Başkanı İlyas Biçer, ' Samsun'un en büyük hastanelerde döner sermayeden alınan miktar aylık 500 TL civarında iken Eylül ayında 30 TL; Ekim ayında ise 10 TL gibi rakamlara düşmüştür' dedi.

+
-
Sağlıkta Yük Artıyor Gelir Düşüyor

Sağlık-Sen Samsun Şubesi Başkanı İlyas Biçer, “Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmak üzere tüm sağlık kuruluşlarımızda sağlık çalışanlarımız sabit dışı ek ödeme ya az almakta yada hiç alamamaktadırlar. Bu durum çalışma motivasyonlarını ciddi manada düşürmektedir” dedi.
Türkiye’de bir kişinin bir yıl içerisinde hastaneye müracat oranının 9 olduğunu ve Avrupa’da bu konuda birinci olunduğunu söyleyen Biçer; “ Maalesef sağlık çalışanları tarafında durum hiç iç açıcı olmadığı gibi yüksek müracat oranı karşısında emeğinin karşılığını tavandan alması gerekirken, bırakın tavanı almayı, taban olan sabit ödemeye razı bırakılır olmuştur.Tatil, hafta sonu demeden, kimi zaman ailelerine ayırmaları gereken zamanı hastalarına ayırarak 7 / 24 hizmet veren sağlık çalışanlarımızın gelirleri bir tasarruf kalemi değildir, olmamalıdır. Aylık 500 TL sabit üstü döner sermaye alan personelin döner sermayesinin 50 TL düşürülmesi, onun cebinden 450 TL alınması, bu kişinin evine alacağı bir ekmeğin, çocuğuna alacağı bir sütün, meyvenin azaltılması demektir, sağlık çalışanlarının evine götüreceği ekmeğinden tasarruf yapılmamalı, bu tasarrufun kimseye bir fayda getirmeyeceği bilinmelidir” dedi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER