HaberlerSAMSUN HABERSamsun Haberleri: Samsun'da Vatandaşın 70 Bin Lirasını Dolandırdılar

Samsun Haberleri: Samsun'da Vatandaşın 70 Bin Lirasını Dolandırdılar

Samsun'da bir kişi terör bahanesiyle dolandırıldı, vatandaşın tam 70 bin lirası çalındı. Polis dolandırıcıları çalışmaları sonucunda yakaladı.

+
-
Samsun Haberleri: Samsun'da Vatandaşın 70 Bin Lirasını Dolandırdılar

Samsun'un Atakum ilçesi Mimar Sinan Mahallesi'nde dolandırıcılık olayı yaşandı.

DOLANDIRICILAR YARDIM EDECEKLERİNİ SÖYLEDİ

Dolandırıcılar emekli M. Y.'yi (63) cep telefondan arayıp kendilerini jandarma olarak tanıttı. Dolandırıcılar emekli kişiye banka hesapları üzerinde terör örgütünün bir hareketlerini tespit ettiklerini ve kendisine yardım edeceklerini söyleyip bankadaki parasını çekmesini söyledi.

DOLANDIRICILAR PARAYI ALIP KAÇTI

M. Y., bankadan çekmiş olduğu 40 bin lirayı poşet içine koyup Mimarsinan Mahallesi'ndeki boş arsaya bıraktı. Doladırıcılarsa parayı alıp kaçtı.

 

Dolandırıcılar M. Y.'nin telefonunu meşgul eden ve şahıs ile yeniden irtibata geçen aynı dolandırıcılar bu kez İlkadım ilçesindeki bir başka bankadan da bu kez 30 bin lira çektirip Kadıköy Mahallesi'ndeki tarif ettikleri cadde kenarında parayı poşet içinde bıraktırdılar. Parayı cadde kenarına bırakan M. Y. olay mahallinden gidince dolandırıcılar bu kez 30 bin lirayı da alıp kaçtı.

Çocukları M. Y.'nin telefonunun sürekli meşgul olması üzerine dolandırıldığını fark edip önce jandarmadan sonra da polisten yardım istedi. Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Bürosu ekipleri yaptıkları araştırma sonucu M. Y.'nin 70 bin lira parasını alarak dolandıran 2 kişinin önce araçlarının plakasını tespit etti ve yaptıkları araştırmada araçlarının Tokat ilinde olduğunu belirledi.

Olay Tokat polisine haber verildi ve şahısların yakalanmaları sağlandı. Samsun'a getirilen her ikisi de Şanlıurfa Suruç nüfusuna kayıtlı olan M. B.(22) ve H. A.(30) polisteki sorgulanmalarının ardından bugün Samsun Adliyesine sevk edildi. Polis yaptığı araştırma sonucu dolandırıcıların 70 bin lirayı Şanlıurfa'ya götürüp daha sonra da Tokat iline yine aynı yöntemle dolandırıcılık için geldiklerini tespit etti. 

Nöbetçi mahkemeye ifade veren 2 kişi tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi. 

atakum70 bin terör  
YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER