SON DAKİKA

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'ye oyunculuk teklifi
<>
HaberlerSAMSUN HABERSamsun Haberleri: Tekkeköy'de O Projede Sona Gelindi

Samsun Haberleri: Tekkeköy'de O Projede Sona Gelindi

İlçe sınırları içerisinde Çay Mahallesi'nde inşa edilen 276 konutta sona doğru yaklaşıldı.

+
-
Samsun Haberleri: Tekkeköy'de O Projede Sona Gelindi
Samsun Haberleri: Tekkeköy'de O Projede Sona Gelindi

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Halkımızın ihtiyaçları doğrultusunda gerekli temaslarımızın ve girişimlerimizin akabinde ilçemizde her türlü donanıma sahip yeni modern örnek bir yerleşim alanın daha yükselmesini sağladık” dedi.


İlçeye yapılan TOKİ konutları hakkında bilgi veren Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “İlçemiz merkezinin doğu tarafında Çay Mahallemiz sınırlarında 276 konuttan oluşan yeni modern bir yerleşim noktası daha oluştu. Bugün burada yapılan daireler vatandaşların talep ettiği uzun vadeli ödeme planı olan ve kira öder gibi kişilerin kendilerine ait ev sahibi olacağı, konforun yanında her türlü sosyal ve kültürel alanların planlanarak yapıldığı binalardır. TOKİ binalarının bahçesinde çocuk oyun alanları, parklar, halı saha, basketbol sahası, okul ve cami gibi birçok sosyal donatı alanı bulunuyor. 276 konut tam anlamıyla dolduğunda burada küçük bir mahalle ortaya çıkmış olacak ve ilçe ekonomimize de ciddi anlamda katkı sağlayacak” diye konuştu.


Togar, “Buranın bir avantajı daha var. TOKİ konutlarının hemen yanından geçen deremiz de sona yaklaşılan ıslah çalışmalarının ardından yürüyüş yolları, bisiklet yolları, aydınlatmalar, kamelyalar, peyzaj, süs köprüleri, süs havuzları ve peyzaj çalışmaları gibi farklı donatıları ile turizm alanı oluyor. Bu avantajlar bir birini tamamlayarak bölgenin en modern örnek yerleşim yeri İlçemizde olacak. Yine 2019 yılı içerisinde 500 konutluk yeni bir örnek yaşam merkezi oluşturmak için gerekli çalışmalarımız ve temaslarımızda devam ediyor” şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER