HaberlerSAMSUN HABERGazete Aşkına

Gazete Aşkına

1957 yılından bu yana Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin arkasında gazete satarak geçimini sağlayan Dursun Seba, kendisine küçük bir prefabrik satış kulübesi sağlanmasını istiyor.

+
-
Gazete Aşkına

68 yaşındaki Dursun Seba 7 yaşından bu yana Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin arkasında gazete bayiliği yaparak geçimini sağlıyordu. 2016 yılında Ercan Büfe ismi ile gazete sattığı bu büfe kaldırıldı. Ancak 61 yıldır gazete satarak geçimini sağlayan Seba kurduğu seyyar stand ile bu işi sürdürüyor.


Kışın bu şekilde gazete satmanın zor olduğunu söyleyen Seba kendisine küçük bir prefabrik satış kulübesi sağlanmasını istiyerek şunları söyledi; “ Oğlum işsiz. Gelinim işsiz. Ben bu şekilde ailemin geçimini sağlamaya çalışıyorum. Ercan Büfe’yi Samsun’da herkes bilir. Dile kolay 61 yıldır buradayım. Ancak 2016 yılında büfem kaldırıldı. 7 yaşından beri gazete sattım şimdi ne iş yapayım? Tekrar seyyar olarak gazete satmaya devam ediyorum. Ama bu iş yağmurda karda çok zor oluyor. Tek isteğim ekmek satış kulübesi gibi gazete satabileceğim ufak bir prefabrik kulübe. Başımda bir çatım olsun yeter” dedi.


“61 YILLIK DUA ALIR”
Özellikle Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin’den yardım isteyen Seba; “Zihni başkanımızı Samsun halkı olarak kısa zamanda çok sevdik. Samsun’un babası ağabeyi oldu. Fakir fukarayı emekçiyi gözeten bir insan kendisi. Bende bu vesileyle bana yardımcı olmasını bekliyorum. Sesimi duyarda bana gazete satabileceğim bir imkan verirse çok sevinirim. 61 yıllık dua alır kendisi” ifadelerini kullandı.
Mustafa BİLİK

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER