HaberlerSAMSUN HABER'Burası Zaten Benim Tarlamdı' dedi Samsun'da Yolu Kapattı

'Burası Zaten Benim Tarlamdı' dedi Samsun'da Yolu Kapattı

Samsun'da bir vatandaş yolun bir kısmının kendisinin olduğunu ileri sürerek 4 şeritli yola şerit çekerek kapattı. Sürücüler zor anlar yaşadı.

+
-
'Burası Zaten Benim Tarlamdı' dedi Samsun'da Yolu Kapattı

İlkadım ilçesinde Gençlik Caddesi'nde 1550 metrekarelik bölümün kendisine ait olduğunu öne süren İbrahim Akbulut adlı vatandaş yolu trafiğe kapatmıştı.
YOLU BU SABAH YENİDEN TRAFİĞE KAPATTI 
22 ay boyunca kapalı bıraktığı yolu yetkili kişilerin ricası üzerine tekrar açan Akbulut aradan geçen zamana rağmen sorun çözülemeyince bu sabah yolun tamamını yeniden trafiğe kapattı.

Yolun kapandığını gören ve şaşkınlıklarını gizleyemeyen sürücüler ise geri dönmek veya alternatif yolları kullanmak zorunda kaldı. Geri dönmeyen bazı sürücüler ise olaya tepki göstererek şeridi kopartarak yollarına devam etti.
'BURASI ZATEN BENİM TARLAMDI' 
Yolun tapusunun kendisine ait olduğunu ve sebze bahçesi olarak kullanacağını ifade eden İbrahim Akbulut, “Bu arazi bana ait. Mahkeme kararlarına göre de şu an burada yol yok. Burası zaten benim tarlamdı. Nereye müracaat ettiysem arazinin benim olduğunu söylediler. Burası zaten sebze bahçesiydi, o yüzden burası yol olmayacak. Kesinlikle söylüyorum daha da yolu açmayacağım. Yolu kapatarak arazime sahip çıkacağım. Bu benim en doğal hakkım. Mağdur olan vatandaşlar yetkililere başvurabilirler. Ben çözüme hazırım. 12 senedir burası yol olarak kullanılıyor. 2006 yılından beri dilekçe veriyorum. Kesinleşmiş mahkeme kararım olmasına rağmen yol olarak kullanılıyor. Benim tapulu malımla kamu hizmeti yapamazsınız. Bedeli ödenirse anlaşıp yolu açabilirim. Burayı daha önce de 22 ay kapatmıştım. Buna bir çözüm bulunmasını istiyorum” dedi.

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER