HaberlerSAMSUN HABER'Girişimci Okul ve İstihdam için İşbirliği' Projesi İmzalandı

'Girişimci Okul ve İstihdam için İşbirliği' Projesi İmzalandı

Samsun'un Bafra ilçesinde Bafra Ticaret ve Sanayi Odası ile Bafra Şehit Erkut Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında 'Girişimci Okul ve İstihdam için İşbirliği' Projesi imzalandı.

+
-
'Girişimci Okul ve İstihdam için İşbirliği' Projesi İmzalandı

Türkiye Girişimcilik Stratejisi ve Eylem Planı 2015-2018 hedeflerinde girişimciliği okullarda yayma hedefinin de olduğuna işaret eden Aksar, "Okullardaki girişimcilik potansiyelini ortaya çıkararak, engelleri ortadan kaldırmayı ve girişimcilik kültürünü canlandırma amaçlanmıştır. Okul olarak öğrencilerin geleceğe ümitle baktığı, inovasyona açık, girişimci iklimini okulumuzda gerçekleştirmek, girişimcilik eğitimlerini artırarak ilham veren girişimci rol modellerin tanıtılmasına yönelik uygulamalar yapmak istiyoruz. Samsun bölgesindeki bölgesel ve ulusal kalkınmaya okulumuz Muhasebe Finansman alanı olarak katkıda bulunmak ve geleceğin girişimcilerini yetiştirmek istiyoruz." dedi.

Bafra TSO Başkanı Göksel Başar da "Geleceğimiz olan siz değerli öğrencilerin kendinizi geliştirmek ve iş hayatına atılması için eğitimin yanı sıra diğer donanımları da edinmeniz önemlidir. Örneğin TV dizilerine ayırdığınız zaman yerine kitap okuyun, sosyal medyada geçirdiğiniz zaman yerine kişisel gelişiminize katkılar sağlayacak sosyal faaliyetlerde bulunun, tatillerde iş yerlerinde çalışarak kendini geliştirin." diye konuştu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER