HaberlerDÜNYA ABD ve Kanada Kaşıkçı Cinayetini Görüştü

ABD ve Kanada Kaşıkçı Cinayetini Görüştü

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Kanadalı mevkidaşı Freeland'i telefonla arayarak Cemal Kaşıkçı cinayeti hakkında görüştü.

+
-
 ABD ve Kanada Kaşıkçı Cinayetini Görüştü

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo , Kanadalı mevkidaşı Chrystia Freeland 'i telefonla arayarak görüştüğü, iki bakanın ortak meselelerin yanı sıra Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı  cinayeti nin arkasındaki tüm gerçeklerin belirlenmesinde mutabık kaldığı belirtildi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, iki bakan arasında gerçekleşen telefon konuşmasına dair yazılı bir açıklama yaptı.

Bakanların birtakım küresel ve iki ülke arasındaki ortak meseleler hakkında konuştuğunu belirten Nauert, "Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinin arkasındaki tüm gerçeklerin belirlenmesi ve cinayete karışanların cezalandırılması konusunda da mutabık kaldılar." ifadesini kullandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, "Maktul Cemal Kaşıkçı, 2 Ekim 2018 tarihinde, evlilik işlemleri için girdiği Suudi Arabistan Krallığı İstanbul Başkonsolosluğunda, daha önceden yapılan planlama doğrultusunda başkonsolosluk binasına girer girmez boğularak öldürülmüştür. Cesedi, yine önceden yapılan planlama doğrultusunda parçalanarak yok edilmiştir." ifadesi kullanılmıştı.

Nauert ayrıca, İran'a uygulanan yaptırımlar, Nikaragua'nın durumu ile ABD, Kanada ve Meksika arasındaki sınır anlaşmalarının da görüşülen konular arasında olduğunu bildirdi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER