HaberlerDÜNYAKaşıkçı'nın oğulları ABD'de

Kaşıkçı'nın oğulları ABD'de

Kaşıkçının oğulları babalarının cesedine ulaşmak istiyor.

+
-
Kaşıkçı'nın oğulları ABD'de

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın oğulları, Amerikan basınına verdikleri mülakatta, babalarının öldürülmesinin şahsi çıkarlara alet edilmesinden yakındı ve babalarının monarşi karşıtı olmadığını söyledi. Kaşıkçı kardeşler babalarının cesedine ulaşmak istediklerini ifade etti. 
Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğunda katledilen gazeteci Cemal Kaşıkçı ’nın oğulları, ABD merkezli CNN televizyonuna mülakat verdi. Salah ve Abdullah Kaşıkçı, babalarının cesedine ulaşıp, defnetmek istediklerini söyledi. Kaşıkçı kardeşler, babalarını Medine-i Münevvere’deki Cennet’ül Baki Mezarlığına defnetmek istediklerini ve bunun için Suudi yetkililerle konuştuklarını söyledi. Babalarını cesur, cömert ve yağız olarak nitelendirilen Abdullah Kaşıkçı, “Umarız olanlar acısız veya hızlı gerçekleşmiştir” dedi. 

“Babamız muhalif değildi”  
Babalarının Müslüman Kardeşler’e sempati beslediği iddiaları hakkında konuşan Abdullah, “İnsanlar yeterince araştırma yapmıyor, babamın yazılarını okuyup irdelemiyorlar. Bir etiket yapıştırmak daha kolay geliyor” dedi. Babalarının ülkelerini çok sevdiğini ve geleceği için umutlu olduğunu söyleyen Salah, “Babam muhalif değildi, monarşinin ülkeyi birlikte tutan bir değer olduğuna inanıyordu” ifadesini kullandı. 

“Ölümü şahsi siyasete alet ediliyor”  
Babalarının hakkında söylenen yalanlardan dolayı sıkıntı çektiklerini söyleyen Kaşıkçı kardeşler, babalarının ılımlı bir insan olduğunu hatırlatarak, birçok kişinin bu ölümü şahsi siyasi çıkarlar için kullandıklarını ifade etti. “Kamuoyu önemlidir ancak bizim korkumuz olayın aşırı siyasileştirilmesi. İnsanlar, bizi gerçeklerden uzaklaştıracak analizler yapıyorlar” diyen Salah Kaşıkçı, insanların kendi siyasi çıkarları için babalarının adını kullanmalarına tamamen karşı olduklarını söyledi. 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER