HaberlerGÜNDEMHazine Samsun'u Dinledi

Hazine Samsun'u Dinledi

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati Samsun'a iş dünyası ile buluştu.

+
-
Hazine Samsun'u Dinledi

 Nebati, iş dünyasının sorunlarını ve bakanlıktan yeni dönemde beklentilerini dinledi. Toplantıya Samsun Valisi Osman Kaymak, AK Parti Samsun Milletvekilleri Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı ile TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ve iş adamları katıldı.

POTANSİYEL VAR
Samsun Valisi Osman Kaymak Samsun’un deniz, kara, hava ve demiryolu ulaşım imkânları ile ticari, ekonomik ve sosyal açıdan önemli bir potansiyele sahip olduğunu söyledi. Vali Kaymak, “ Samsun’da 3 ticaret limanı, 6 organize sanayi bölgesi, 2 üniversite, onlarca sağlık tesisi, enerji alt yapısı büyük pazara yakınlığı, başta Çarşamba ve Bafra Ovaları olmak üzere tarıma elverişli alanları, gıda, otomotiv ve ana metal sanayinde Türkiye’nin önde gelen şirketleri ile uzmanlaşmış sanayi alt yapısı ile Karadenizin önemli bir şehridir. Samsun’daki ihracatın büyük bir kısmı merkez organize sanayi bölgesinden gerçekleşiyor. Merkez OSB’de 78 firma faaliyet göstermekte ve bu firmalarda da 6 bin 500 kişi istihdam edilmektedir. Samsun genelinde 15 tane küçük sanayi sitesi vardır. Bunlarda da 5 bin 439 işyeri bulunuyor ve bu işyerlerinde de 12 bin 410 kişi istihdam ediliyor” dedi.


Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun şehrinin böylesine güçlü bir sanayi altyapısına ve güçlü bir ihracat altyapısına sahip olmasına rağmen ihracat rakamları bakımından hala istenilen seviyelere gelemediğini söyledi.
Samsun Milletvekilleri Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin de birer konuşma yaparak Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati’yi bilgilendirdi.

İlhan Demircioğlu

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER