• DOLAR
  5.7332
 • ALTIN
  227.425
 • EURO
  6.5830
 • BİST
  93469
Samsun 17°
parçalı bulutlu
banner186
samsun haber
“24 Mart’ta Yenilenme Olacak”
11 Mart 2018 Pazar 10:23

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti Samsun İl Başkanlığı’na atandığı günden itibaren yönetim tarzı ve parti içi kucaklaşmayı sağlamasıyla takdir toplayan AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman, 24 Mart’ta yapılacak kongreyi. Listesini, 2019 hedeflerini Samsunsonhaber’den İlhan Demircioğlu’na anlattı.

Samsun Son Haber

“12 İLÇE KONGRESİ YAPILDI”

“Göreve geldiğimiz andan itibaren kongresini yapmamış 12 tane ilçemiz vardı. Bu ilçelerimizdeki ilçe başkanlarımızın tekrar kongrede aday olup olmayacakları konusunda bir çalışma yaptık. İlçe başkanlarımızdan 10 tanesi tekrar kongrelerde aday olunmayacağına karar verildi. Biz de bu 10 ilçede yaptığımız araştırmalarla ilçe başkanı adaylarımızı belirledik. Onların kongresini de çok şükür geçen hafta pazar günü bitirdik. Bütün kongrelerimiz coşkulu bir şekilde geçti. Devreden başkanlarımız ile devralan başkanlarımız arasındaki uyum, işbirliği, birlikte hareket etme kongrelerimizin heyecanı ve katılımına da yansımış oldu. Bu nedenle gerçekten ilçe başkanlarımıza bundan önce görev yapan ilçe başkanlarımıza ve ekiplerine çalışma arkadaşlarına yaptıkları çalışmalar nedeniyle teşekkür ediyorum. Onlar için aslında sadece ilçe başkanlığı bitti. Bunun dışında teşkilat mensubu olma görevleri halen devam ediyor. Bizlerde onların elini hiçbir zaman bırakmayıp onları önümüzdeki çok önemli seçimlerde onların bilgi, birikiminden tecrübesinden yararlanmaya gayret edeceğiz. Yeni görev alan arkadaşlara da ekiplerine de başarılar diliyorum. Biz de kendi kongremizi yaptıktan sonra hızlı bir şekilde yerel seçimlere çalışma başlatacağız. Belirli bir plan dahilinde. İnşallah 2019'daki üç seçimi de alnımızın akıyla önceki dönemlerde aldığımız oyları yükselterek cumhurbaşkanımıza önemli bir katkı ve destek vererek sonuçlandırırız.”

“LİSTEDE BÜYÜK DEĞİŞİKLİKLER OLACAK”

“Bütün ilçe yönetimlerimizde önemli değişiklikler oldu. Bu değişikliklerin sebepleri arasında geçmiş dönemde uzunca yıllar görev yapan bazı arkadaşlarımızın dinlendirilmesi yoluna gidildi. Gençlik kollarımızdan, kadın kollarımızdan ana kademeye geçişler söz konusu oldu. Bir kısımda yeni arkadaşlar da bu sürece dahil oldu. İl yönetimimiz ile ilgili yaptığımız çalışma da şöyle; Biz daha öncede açıkladığım gibi kapımız partimizin önünden geçen, önceden görev yapan her insana, her üyemize veya yeni üye olacak arkadaşlarımıza sonuna kadar açık. İl yönetim kurulu üyesi olmak isteyen arkadaşlarımızın Pazar gününe kadar partimize gelip başvuru formunu doldurarak başvurularını yapabilirler. Tüm isimler öncelikle güvenlik araştırmasından geçecek sonra da mülakata alınacak. Bu konuda çalışma isteği içinde olan herkese kapımız açık. Bu topladığımız başvuruları genel merkeze göndereceğiz. Güvenlik araştırmaları yapılacak. Ondan sonra da bir mülakat aşaması olacak. Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımız tarafından yapılacak. Kalanlar içerisinden de 50 kişilik bir yönetim oluşturacağız. Bu yönetimi oluştururken tabi belli konulara dikkat edeceğiz. Şehrin demografik yapısı, mesleki dağılım, tecrübe, yaş, bayan ve genç olma kriterleriyle birlikte inşallah referandumda seçilme yaşının 18'e düşmesi nedeniyle 25-18 yaş arasında muhakkak bir temsilcimiz olacak yönetimlerde. Gençlerin enerjisinden, bayanların da çalışma azminden ciddi derecede yararlanmayı düşünüyoruz.”

KUCAKLAYICI LİSTE YAPACAĞIM”

“Listemiz şaşırtmayacak. Sebebi ise; tüm Samsun'u ve teşkilat mensuplarımızı kuruluşundan bugüne kadar kucaklayacak bir liste yapma gayreti içerisinde olacağız. Dolayısıyla insanlar buna şaşırmak yerine bence sevinecekler. Öyle bir şey bekliyorum. Şaşırma şöyle olabilir; belki yönetimde olmasını düşündükleri insanlardan başka insanlar yönetimlerde olursa belki olmayanlar şaşırır, olanlar sevinir. Ama muhakkak bir yenilenme olacak. Ciddi bir yenilenme var partide. Tüm teşkilatlarda ve diğer illerde oldukça yoğun yenilenme var. İlçelerimizde de hemen hemen %50’nin üzerinde yönetimde yenilenmeler var. Bizde de il yönetiminde de %50'nin üzerinde bir yenilenme olacak kesinlikle.”

ÇALIŞMALAR HIZLANACAK

Kongreden sonra yeni yönetim kurulumuzla birlikte bir iki hafta içerisinde kendi görev dağılımımızı yapıp belki içerde ufak bir teşkilat eğitimi de planlayacağız. Belki yeni gelen arkadaşlarımızın sürece dahil olması için geçmişte siyaset yapmış arkadaşlarımızın da güncelleme adına belki bir kendi içimizde plan, program ve eğitim yapıp ondan sonra sahaya inmeyi düşünüyoruz. Önümüzdeki yerel seçimler dolayısıyla işi son zaman bırakmayıp şimdiden bizim seçim koordinasyon merkezi mantığıyla çalışmalara başlayacağız. Seçimlere yönelik seçimlere yakın bir zaman içerisinde de önceden yaptığımız çalışmalar nedeniyle seçim zamanında daha rahat daha ne yaptığını bilen kimlere ulaşması gerektiğini de bilen, adaylar içinde geçerli olan bir çalışma yapmayı planlıyoruz. Ama belki bir kongreden sonra bir ay içinde hazırlık çalışmalarımız olabilir. Çünkü bu hazırlık çalışmalarında biz stratejimizi belirleyeceğiz. Belki bunu muhtemelen kamuoyuna da duyururuz. Teşkilat içinde de duyuracağız. Eylem planlarımız olacak. İsteğimiz şu; önceden zamanı gelmeden önce ne yapacağımız, hangi zamanda ne yapacağımız rutin olarak haftalık, aylık yapmamız gereken çalışmaları da planlayıp onları da sunacağız. Milletvekillerimiz ve teşkilat mensuplarımızla paylaşacağımız gibi kamuoyuyla da yapacağımız çalışmaları önceden paylaşacağız. Burada önemli vurgumuz şu. Tüm partnerlerimizle, tüm sivil toplum kuruluşlarıyla, odalarla, borsalarla, derneklerle iyi ilişki içerisinde olacağız. Onun haricinde genel merkezinin çalışma usulü dolayısıyla tüm sandıklarda sandık esaslı çalışma yaparak öncelikle üyelerimize ondan sonra da oralardaki tüm seçmenlerimize ulaşacak bir çalışma planı içerisinde olacağız. Bunun için de tüm teşkilat mensuplarımızı, kadın kollarımızı ve gençlik kollarımızın tüm teşkilatlarını belediye başkanlarımız ve belediye meclis üyelerimizi de bu sürece dahil edeceğiz.”

“NASIL ANILMAK İSTİYOR ?”

Öncelikle 'Allah razı olsun' denilmesini isterim. Onun dışında da burada bir sistem oluşturup yarın bizlerin yerine buralara gelecek insanların geçmişte yapılan çalışmaları muhakkak bir kayıt altına alınmış ve onların önlerindeki zamanlarda yapacağı çalışmalarda onlara ışık tutacak bir sistem bırakmayı arzu ediyorum. Yarın buradaki kişiler yapılacak çalışmaların yönetim kurulu toplantısının, il danışma kurulu toplantısının belli günlerde ve özel günlerde yapılan çalışmaların nasıl yapıldığına dair onlar için yol gösterici birçok örneğin içinde bulunduğu bir miras bırakmak isterim. Bir parti aklı bir kurumsal hafıza olmasını istiyorum. Zira sürekli yaptığımız her yönetiminde yaptığı birçok iş var. Her seçimde yapılan çok çalışma var, miting çalışmaları var. Bunlar gerçekten her dönemde yoğun, yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla yapılan özverili çalışmalar var. Bunlarla ilgili sonuçları da derleyip toplayıp belki program sonunda eksiklerimizi de değerlendirdiğimiz bir bilgi notuyla beraber hepsinin dosyasını bırakıp bugün bir kongre hazırlığı yapacağız. Bu kongre hazırlığımızı ne yaptığımıza dair tüm günlerin aşamaların da içinde olduğu bir çalışmayı bizden sonraki kongreyi yapacak arkadaşların da önüne alarak orada yapılan, eksik görülen, tamamlanması gereken hususları orada gördüğü dolayısıyla kendisinin de belli hazırlıkları tekrar tekrar baştan yapmadığı, onun üzerinde ilerleme yaparak yoluna devam ettiği bir yapı bırakmak istiyoruz.

KİTAP YAZACAK MI ?

Hiç öyle bir düşüncem olmadı. Öyle bir ihtiyaç olur mu bilmiyorum. Pek olacağını da düşünmüyorum. Ama bizim gençlik kollarından gelip buralara kadar yani partinin iç disiplinlerinde yetişerek il yöneticisi olarak en üst kademede görev alan birisi olarak gerçekten gençlik kollarıyla ilgili insan yetiştirmeye uygun ortamlar oluşturmak istiyoruz. Gençlik kollarından gelen veya ilk defa siyasete Ak Parti'de başlayan, yaşı ne olursa olsun burada düzgün bir disiplinle çalışabilecek bir ortamı oluşturmak istiyoruz. Yani buradaki eğitimin sürekli olmasını, herkese görev verilip bunların takip ettiği bir ortamın oluşmasını gayret içerisinde olacağız.

“KURUMSALLAŞACAĞIZ”

Siyaset aklı olacak tabi. Kendimizce bir yöntem geliştireceğiz de diyemeyebiliriz ama partimizin her tür çalışmayı nasıl yaptığıyla ilgili bir usül var. Biz bu usulleri uygulayarak en verimli sonuçlara ulaşmaya çalışacağız. Belki bu ulaştığımız sonuçlardan örnek çalışmalar da çıkabilir. Bu örnek çalışmalarla ilgili de sonraki dönemler muhakkak bunların izlerini, yol ve yöntemlerini bırakacağız. Genel merkezimizin uyguladığı her il başkanları toplantısında örnek çalışma modelleri ile ilgili il başkanlarına verdiği bir sunum imkânı var. Bizler inşallah kendi yaptığımız çalışmaların neticesinde sonuca ulaştığımız önemli çalışmalarla ilgili genel merkezimize sunum yapma imkânı da yapacağız.

İlhan Demircioğlu

Son Güncelleme: 11.03.2018 10:33
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Haber Gündemi
Son Eklenenler

banner171

banner165

sanalbasin.com üyesidir