HaberlerOrduFATSO'dan Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na ilişkin seminer

FATSO'dan Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na ilişkin seminer - Ordu Haberleri

Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası (FATSO), 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve bu Kanun kapsamında oluşturulan VERBİS sistemi hakkında üyelerine seminer düzenliyor.

+
-
FATSO'dan Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na ilişkin seminer

FATSO Başkanı Tayfun Karataş, Türkiye'de kişisel veri işlemekte olan tüm gerçek ve tüzel kişiler için bazı yükümlülükler getiren 6 bin 698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'nun, 07 Nisan 2016 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini hatırlatarak, 'Yıllık çalışan sayısı 50'den çok veya yıllık mali bilanço toplamı 25 milyon TL'den çok olan gerçek ve tüzel kişi veri sorumluları ile yurt dışında yerleşik gerçek ve tüzel kişi veri sorumlularının en son 31 Aralık 2019 tarihine kadar 'Veri Sorumluları Siciline' kayıt yaptırmalarının gerektiği bildirilmektedir. Yine, yıllık çalışan sayısı 50'den az ve yıllık mali bilanço toplamı 25 milyon TL'den az olup ana faaliyet konusu özel nitelikli kişisel veri işleme olan gerçek ve tüzel kişi veri sorumlularının 31 Mart 2020 'ye, kamu kurum ve kuruluşu veri sorumlularının da 30 Haziran 2020'ye kadar 'Veri Sorumluları Siciline' kayıt yaptırmaları gerekiyor' dedi.
Karataş, 'Üyelerimizin ilerleyen tarihlerde idari para cezalarına muhatap olmalarını engellemek üzere bu kanunun uygulanmasına yönelik gerekli geniş bilgiyi odamızın gerçekleştireceği seminerde elde edilmesini umuyor, üyelerimizin veya kanuni temsilcilerinin düzenlediğimiz bu seminere katılımlarını bekliyoruz' diye konuştu.
Seminer 24 Eylül Salı günü saat 13.00'te Fatsa Kültür Sarayında yapılacak.Rize'de gazeteciye silahlı saldırıGÜNDEM
Rize'de gazeteciye silahlı saldırı
Feci şekilde can verdi!GÜNDEM
Feci şekilde can verdi!
Küçük çocuk ölümle burun buruna geldi GÜNDEM
Küçük çocuk ölümle burun buruna geldi
Özbekistan ve Tacikistan'dan teröre karşı ortak askeri tatbikatGÜNDEM
Özbekistan ve Tacikistan'dan teröre karşı ortak askeri tatbikat

EN ÇOK OKUNANLAR

Kan donduran açıklama! Öldürüp attık Kan donduran açıklama! Öldürüp attıkFındık üreticisine müjdeli haber geldi! Fındık üreticisine müjdeli haber geldi!Son dakika güncel fındık fiyatları ne kadar? Son dakika güncel fındık fiyatları ne kadar?Samsunspor Tarsus İdman Yurdu maçı ne zaman? Samsunspor Tarsus İdman Yurdu maçı ne zaman?Samsun Namaz saatleri Samsun Namaz saatleriSamsun Büyükşehir Belediyesi, verilen zammı geri çekti! Samsun Büyükşehir Belediyesi, verilen zammı geri çekti!Samsunspor Tarsus İdman Yurdu maçı hangi kanada? Samsunspor Tarsus İdman Yurdu maçı hangi kanada?Samsun'da binlerce işçi alınacak! Samsun'da binlerce işçi alınacak!Samsunspor maçları dijital platformda Samsunspor maçları dijital platformdaYıldırım: Biz Bitti Demeden Bitmez Yıldırım: Biz Bitti Demeden Bitmez
SIRADAKİ HABER