HaberlerFındık FiyatlarıKara propaganda yaparak fındık fiyatıyla oynuyorlar

Kara propaganda yaparak fındık fiyatıyla oynuyorlar - Fındık Fiyatları Haberleri

Kilo başına 17 lira olarak açıklanan kabuklu fındık alım fiyatı, Avrupalı alıcıların TMO'nun ödeme yapmayacağı yönündeki aldatmaları ile 13-14 liraya kadar düştü.

+
-
Kara propaganda yaparak fındık fiyatıyla oynuyorlar

Başkan Recep Tayyip Erdoğan  tarafından 26 Temmuz'da kilo başına 17 lira olarak açıklanan kabuklu fındık alım  fiyatı, Avrupalı alıcıların TMO’nun ödeme yapmayacağı kara propagandasıyla 13-14 liraya kadar düştü.

Ancak uzmanlar bu düşüşte etkili olanın arz talep dengesi olduğunu kaydediyorlar. Pazara birden bire çok fazla fındık gelişinin fiyatları düşürdüğü görüşü daha ağır basıyor. Bu sene rekoltenin de yüksek oluşu fındık fiyatını düşürdü.

Üstelik bazı toptancılar vatandaşın ekonomik durumunun zayıflığından da faydalanarak fiyatları aşağıya çekti.

Çiftçinin borç ödemeleri fırsat bilinip düşük fiyatla yine emekler sömürülüyor. Üretici, TMO alım noktalarının, ekip sayılarının ve günlük alım tonajlarının arttırılmasını istiyor. Fındık üreticisi ayrıca TMO ödemelerinin olabildiğince öne çekilmesi ve çiftçinin ekim, kasım ayı borçlarının aralık sonuna ertelenmesi gibi tedbirlerin de alınmasını istiyor.

SALIPAZARI, TERME VE AYVACIK’A POZİTİF AYRIMCILIK 

Salıpazarı, Terme ve Ayvacık  ilçelerindeki üretici, afet sonucu mağduriyetlerinin giderilmesi için TMO'dan pozitif ayrımcılık bekliyor. Afetten etkilenen üreticiler fındıklarına, rutubet konusunda, buruşuk ve bozuk iç oranlarında bir miktar tolerans gösterilmesini istiyor.

 findik terme  
Serbest piyasada altın fiyatlarıEKONOMİ
Serbest piyasada altın fiyatları
Güzellik ve bakım ürünleri fuarda buluştuEKONOMİ
Güzellik ve bakım ürünleri fuarda buluştu
Ruanda Büyükelçisinden KAYSO'ya ZiyaretEKONOMİ
Ruanda Büyükelçisinden KAYSO'ya Ziyaret
Burak Başarır, içecek sektöründe 'en iyi CEO' seçildiEKONOMİ
Burak Başarır, içecek sektöründe 'en iyi CEO' seçildi

EN ÇOK OKUNANLAR

Son Dakika!Samsun'da traktörün altında kalan yaşlı adam hayatını kaybetti Son Dakika!Samsun'da traktörün altında kalan yaşlı adam hayatını kaybettiSamsun'da bu kediler müzik sesiyle yemeğe gidiyor Samsun'da bu kediler müzik sesiyle yemeğe gidiyorSamsunspor taraftarından Mustafa Demire tepki Samsunspor taraftarından Mustafa Demire tepkiErkam Geri Dönüyor Erkam Geri Dönüyor19 Eylül Perşembe güncel fındık fiyatları ne kadar? 19 Eylül Perşembe güncel fındık fiyatları ne kadar?Samsunspor, Fatsa İle Çarşamba Günü Oynayacak Samsunspor, Fatsa İle Çarşamba Günü OynayacakSamsun ve ilçeleri hava durumu Samsun ve ilçeleri hava durumuSamsunlu asker feci şekilde can verdi Samsunlu asker feci şekilde can verdiEce Sükan'dan cesur pozlar Ece Sükan'dan cesur pozlarGösteriş ekonomisi Gösteriş ekonomisi
SIRADAKİ HABER