HaberlerEkonomiDolar ne olur?

Dolar ne olur? - Ekonomi Haberleri

Bir malın fiyatını, arz ve talebin kesiştiği nokta belirler. Alıcının almayı, satıcının ise satmayı uygun bulduğu fiyat, arz ve talebin kesiştiği noktadır.

+
-
Dolar ne olur?

Az olan değerlidir. Hayatın her alanında böyledir. İşçi az ise ücret değerlenir, iş az ise patron değerlenir. Türkiye’de patron değerlidir. Çünkü; iş az, işçi çok. “Size ekmek veriyorum.” efelenmesinin ardında yatan gerçek budur.

Gelelim dolara… Kabaca dolar fiyatının yüksekliğinin sebebi,piyasada az olan dolara talebin çok olmasıdır.Peki; yepyeni, altı sıfır atılmış, gül gibi Türk Lirası varken insanlar neden dolar talep eder?

Yazının devamını okumak için tıklayınız 

  dolar  
Atakum'da örnek uygulamaSAMSUN HABER
Atakum'da örnek uygulama
Bakan Gül, Samsun'da açılışa katıldıSAMSUN HABER
Bakan Gül, Samsun'da açılışa katıldı
Samsun Haber-Samsun'da DEAŞ'a ağır darbeSAMSUN HABER
Samsun Haber-Samsun'da DEAŞ'a ağır darbe
Bakan Gül, Bilim Sınıfının açılışını yaptıSAMSUN HABER
Bakan Gül, Bilim Sınıfının açılışını yaptı

EN ÇOK OKUNANLAR

Son Dakika!Samsun'da traktörün altında kalan yaşlı adam hayatını kaybetti Son Dakika!Samsun'da traktörün altında kalan yaşlı adam hayatını kaybettiSamsun'da bu kediler müzik sesiyle yemeğe gidiyor Samsun'da bu kediler müzik sesiyle yemeğe gidiyorSamsunspor taraftarından Mustafa Demire tepki Samsunspor taraftarından Mustafa Demire tepkiErkam Geri Dönüyor Erkam Geri Dönüyor19 Eylül Perşembe güncel fındık fiyatları ne kadar? 19 Eylül Perşembe güncel fındık fiyatları ne kadar?Samsunspor, Fatsa İle Çarşamba Günü Oynayacak Samsunspor, Fatsa İle Çarşamba Günü OynayacakSamsun ve ilçeleri hava durumu Samsun ve ilçeleri hava durumuSamsunlu asker feci şekilde can verdi Samsunlu asker feci şekilde can verdiEce Sükan'dan cesur pozlar Ece Sükan'dan cesur pozlarGösteriş ekonomisi Gösteriş ekonomisi
SIRADAKİ HABER