HaberlerMardin Haberleri125 bin euroluk dev yatırım projesi Mardin'e kazandırılıyor

125 bin euroluk dev yatırım projesi Mardin'e kazandırılıyor - Mardin Haberleri

Mardin Ticaret ve Sanayi Odası ile İspanya'nın Granada Ticaret ve Sanayi Odası arasında Kurumsal Kapasitesinin Geliştirilmesi Projesi imzalandı.

+
-
125 bin euroluk dev yatırım projesi Mardin'e kazandırılıyor

Dicle Kalkınma Ajansı ile Granada Turizm Kurulu'nun iştirakçi olarak yer aldığı hibe projesinin açılış toplantısı Dicle kalkınma ajansı konferans salonunda yapıldı. Toplantıya Mardin Valisi Mustafa Yaman, Vali Yardımcısı Bahattin Çelik, Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Ali Tutaşı, Ajans Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ ile çeşitli kurum, kuruluşlar ve sivil toplum temsilcileri katıldı.
Programda konuşan Mardin Valisi Mustafa Yaman, Mardin'de bu yıl hedeflerin büyüdüğünü söyledi. Vali Yaman, 'Şehir olarak benzerlik taşıyan ve bu benzerlikte bizden daha tecrübeli olan Granada ile böylesine güzel bir iş birliği bizlere önemli kazanımlar oluşturacaktır. İspanya'da turizm gelirleri açısından ilk sıralarda olan ve turistlere en çok parayı harcattıran bir ülke bizlerde turizm sayısında altıncı ve gelir açısından onuncu sıradayız bizlerin amacı turizmle beraber gelir sayısını da arttırmak, Granada ile yapılan bu iş birliği bizler için çok önemli çünkü hedeflerimizi gerçekleştirmeye başladık. Sezon başından koyduğumuz hedefleri gerçekleştiren bir il olduk. Son 2 yılda Türkiye'de en çok tercih edilen illerin başındayız' dedi.
Daha sonra konuşan DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, projenin amacının Mardin Ticaret ve Sanayi Odası'nın kurumsal ve sektörle kapasitesini, Granada Ticaret ve Sanayi Odası'nın işbirliğiyle olduğunu söyledi. Mardin'de turizm hizmet sektöründe yer alan işletmelerin, yönetim ve hizmet standartlarının geliştirilmesine katkı sağlayacağını ifade eden Altındağ, projenin toplam bütçesinin 125 bin euro olduğunu yüzde 90'ının Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu Hibe Programı tarafından, yüzde 10'unun Mardin Ticaret ve Sanayi Odası ile Dicle Kalkınma Ajansı tarafından sağlanacağını belirtti.

'400 proje yarıştı, 19'u kabul edildi'
Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Ali Tutaşı, çalışmada 400'e yakın projenin yarıştığını söyledi. Tutaşı, 'Biz Granada ile kardeş ülke bağımlılığında olduğumuz ve değerli çalışanlarımız sayesinde bu projeye ulaştık. Türkiye geneli 400 proje yarıştı ve bu projelerden sadece 19 tanesi kabul edildi' diye konuştu.
Açılış konuşmalarının ardından, Ajans Dış İlişkiler ve Fonlar Birimi Başkanı Murat Erçin, Proje Kurumsal Kapasite Uzmanı Ahmet Uncu ile Proje Koordinatörü Abdullah Bilen tarafından projeyle ilgili detaylı sunumlar gerçekleştirildi.Ispartalı AHBAP'lardan Eğirdir Gölü'nde çevre temizliğiGÜNDEM
Ispartalı AHBAP'lardan Eğirdir Gölü'nde çevre temizliği
Mersin Barosu'ndan, avukata bıçaklı saldırıya kınamaGÜNDEM
Mersin Barosu'ndan, avukata bıçaklı saldırıya kınama
Şehit Özel Harekat Polisin adı karakolda yaşatılacakGÜNDEM
Şehit Özel Harekat Polisin adı karakolda yaşatılacak
Koruma altındaki alaca sansar Mardin'de görüldüGÜNDEM
Koruma altındaki alaca sansar Mardin'de görüldü

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun haber- Ecrin Kurnaz olayı ne oldu? Ecrin kurnazı kim öldürdü? Samsun haber- Ecrin Kurnaz olayı ne oldu? Ecrin kurnazı kim öldürdü?Samsun son dakika- Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun için onay verdi Samsun son dakika- Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun için onay verdiSamsunspor'da ilk Resmi imza Samsunspor'da ilk Resmi imzaOndokuz Mayıs Üniversitesi'ne yeni bölüm müjdesi Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ne yeni bölüm müjdesiTrafik kazasında Biri uzman çavuş 2 kişi hayatını kaybetti Trafik kazasında Biri uzman çavuş 2 kişi hayatını kaybettiSerenay Sarıkaya hayal kırıklığına uğrattı Serenay Sarıkaya hayal kırıklığına uğrattıSamsun haber- LGS sonuçları açıklandı, işte Samsun'da gidilebilecek liseler Samsun haber- LGS sonuçları açıklandı, işte Samsun'da gidilebilecek liselerSamsunlu çiftçinin büyük başarısı Samsunlu çiftçinin büyük başarısıSamsun'da zehir tacirlerine operasyon! Samsun'da zehir tacirlerine operasyon!Kütahya'da trafik kazası: 2 ölü, 3 yaralı Kütahya'da trafik kazası: 2 ölü, 3 yaralı
SIRADAKİ HABER
}