SON DAKİKA

O maaşlar ne zaman ödenecek?
<>
Haberlerİstanbul HaberleriAtatürk'ün İstanbul'dan Samsun'a hareket ettiği Karaköy Rıhtımı'nda iftar

Atatürk'ün İstanbul'dan Samsun'a hareket ettiği Karaköy Rıhtımı'nda iftar - İstanbul Haberleri

Milli Mücadele'nin 100'üncü yıldönümü sebebiyle Atatürk'ün 16 Mayıs günü İstanbul'dan Samsun'a hareket etmesinin ilk adımı olan Karaköy Rıhtımı'nda 'Vatan ve Ramazan' temalı iftar programı düzenlendi. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, '100 yıldır iftiharla taşıdığımız bu aziz istikbal ruhu bizler içim önemli bir ilham kaynağıdır' dedi.

+
-
Atatürk'ün İstanbul'dan Samsun'a hareket ettiği Karaköy Rıhtımı'nda iftar


Beyoğlu Belediyesi, Milli Mücadele'nin 100'üncü yıldönümü sebebiyle Atatürk'ün 16 Mayıs günü İstanbul'dan Samsun'a hareket etmesinin ilk adımı olan Karaköy Rıhtımı'nda 'Vatan ve Ramazan' temalı iftar programı düzenledi. Programa Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu'nun yanı sıra Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ile birlikte Galatasaray Lisesi, İstanbul Erkek Lisesi, Kayseri Taş Mektep ve Tokat Gazi Osman Paşa Lisesi gibi tarihe not düşmüş okulların öğrencileri katıldı. Kur'an-ı Kerim tilavetinin okunduğu iftarda, ezanın okunmasıyla birlikte dualar eşliğinde oruçlar açıldı. Programda Milli Mücadele'nin ruhunu yansıtan resimlerden oluşan eserlerde rıhtımda sergilendi.

'100 yıldır iftiharla taşıdığımız bu aziz istikbal ruhu bizler içim önemli bir ilham kaynağıdır'
Gençlere hitap eden Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, '19 Mayıs 1919 -19 Mayıs 2019 tam 100 yıl boyunca bu ülke bu coğrafya neler atlattı. Ne engeller ile karşılaştı. Hamd olsun ki bu millet birliğinden beraberliğinden kardeşliğinden hiçbir taviz vermedi. Biz bunu sizlerin sözlerinden, sizlerin o pırıl pırıl bakışlarından görüyoruz tıpkı 15 Temmuz'da olduğu gibi. Bu millet karşılaştığı tüm engelleri her zaman alt etmesini ve onları yerle bir etmesini bilecek ona inanıyorum. İstikbal sevdasında yola çıkan bu kutlu yolculuk Atatürk'ün ve silah arkadaşlarının Samsun'a ayak basmaları bir direniş meşalesine dönüştü. 100 yıldır iftiharla taşıdığımız bu aziz istikbal ruhu bizler içim önemli bir ilham kaynağıdır. İşte bu yüzdendir ki bu yolculuk bitmeyen yolculuktur. Gençler sizler hiç şüphesiz ne denli büyük sorumluluk taşıdığınızın farkındasınız. Vatanımızın ve azizi milletimizin hukuku sizlere emanet. Cumhuriyetimizi, demokrasimize ve hukuk düzenimizi özenle hassasiyetle koruma noktasında sizlere sonuna kadar güveniyoruz' şeklinde konuştu.

'Bizim için vatan, tarih, medeniyet önemlidir'
Programda konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, 'Bandırma Vapuru bundan 100 yıl önce Sarayburnu'ndan hareket ediyor. Mustafa Kemal Atatürk arkadaşlarıyla beraber Galata Rıhtımı'ndan Bandırma Vapuru'na intikal ediyor. Samsun'a yürüyüşü başlatıyor ve 1919'un 19 Mayıs'ında Samsun'da milli mücadele hareketi başlanmış oluyor. 16 Mayıs'ta buradan atılan ilk adımda yeni, güçlü ve büyük Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini atmak üzere yola çıktığımızda ve 1923'te Türkiye Cumhuriyeti ilan edildiğinde hayırlı ve güzel başlangıç yaptık. Bizim için vatan önemlidir. Tarih önemlidir. Medeniyet önemlidir' dedi.

Programın sonunda ise Başkan Yıldız, Bakan Kasapoğlu'na Bandırma Vapuru'nun tasvirinin bulunduğu tabloyu hediye etti. Ardından gençlerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi.Samsun'da 'Omuz atma' kavgasında kan aktıSAMSUN HABER
Samsun'da 'Omuz atma' kavgasında kan aktı
'Omuz atma' kavgasını ayırmak isterken bıçakla yaralandıSAMSUN HABER
'Omuz atma' kavgasını ayırmak isterken bıçakla yaralandı
Bakan Dönmez kömürden akaryakıt üreten tesisi incelediSAMSUN HABER
Bakan Dönmez kömürden akaryakıt üreten tesisi inceledi
Samsun'da 10 dakika yağan yağmur iş yerlerini sular altında bıraktıSAMSUN HABER
Samsun'da 10 dakika yağan yağmur iş yerlerini sular altında bıraktı

EN ÇOK OKUNANLAR

Yeni Çorumspor'un 2. lige yükselmesi kentte büyük sevince neden oldu Yeni Çorumspor'un 2. lige yükselmesi kentte büyük sevince neden olduAntalya'da trafik kazası: 2 ölü Antalya'da trafik kazası: 2 ölüSpor Toto 3. Lig: Yeni Çorumspor: 1 - Serik Belediyespor: 1 Spor Toto 3. Lig: Yeni Çorumspor: 1 - Serik Belediyespor: 1Şehit aileleri ve gaziler Nilüfer Belediyesi iftarında buluştu Şehit aileleri ve gaziler Nilüfer Belediyesi iftarında buluştuRize deplasmanı dönüşü Trabzonspor taraftarını taşıyan konvoya taşlı saldırı Rize deplasmanı dönüşü Trabzonspor taraftarını taşıyan konvoya taşlı saldırıHatayspor taraftarlar, tesislere meşalelerle gelerek takımına destek verdi Hatayspor taraftarlar, tesislere meşalelerle gelerek takımına destek verdiOtyakmaz: 'Hakan Keleş kararını sonra vereceğiz' Otyakmaz: 'Hakan Keleş kararını sonra vereceğiz'Ünal Karaman: 'Yakın iki şehrin küskünlükleri geride bırakıp, geleceğe bakmasını Ünal Karaman: 'Yakın iki şehrin küskünlükleri geride bırakıp, geleceğe bakmasınıAlbayrak: 'Bizim olduğumuz yerde şampiyonluklar hep vardır' Albayrak: 'Bizim olduğumuz yerde şampiyonluklar hep vardır'Okan Buruk: 'Taraftarımızdan özür diliyoruz.' Okan Buruk: 'Taraftarımızdan özür diliyoruz.'
SIRADAKİ HABER
}