SON DAKİKA

Merkez Bankası'ndan ekonomiye hamle
<>
HaberlerAmasya Haberleri1 günlüğüne asker olmanın sevincini yaşadılar

1 günlüğüne asker olmanın sevincini yaşadılar - Amasya Haberleri

Amasya'da 12 engelli vatandaş 1 günlüğüne asker olmanın gururunu yaşadı.

+
-
1 günlüğüne asker olmanın sevincini yaşadılar

Amasya İl Jandarma Komutanlığında yapılan yemin töreni engelli vatandaşların üstlerini giymesiyle başladı. Daha sonra yemin töreni alanına geçen engelli vatandaşlara eğitimli köpekle kısa bir gösteri yapıldı. Engelli vatandaşlar askerlerle birlikte yürüyüş kararı sayarak, 'Vatan sana canım feda' dedi.
Amasya Valisi Dr. Osman Varol, askerleri selamlayarak 'Yemininiz kutlu olsun' dedi. Yemin töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'yla başladı. Bayrak ve silahların üzerine ellerini koyan engelli vatandaşlar yemin etti.
Engelliler adına bir konuşma yapan Genç Osman Gümüş, 'Bu nöbeti sadakat ve şerefle hayatımızın sonuna kadar sürdüreceğiz' ifadesini kullandı.
Amasya İl Jandarma Komutanı Albay Ali Yıldız, 'Silah altına alınmaları mümkün olmayan engelli vatandaşlarımızın bu hak ve ödevlerini sembolik olarak yerine getirmek maksadıyla bu töreni tertiplemiş bulunmaktayız. Türkiye Cumhuriyeti saflarında temsili askerlik hizmetini yerine getirmek için gelen engelli vatandaşlarımız heyecan ve coşku ile asker elbisesi giymiş, kahraman birer Mehmetçik ve Ayşecik olarak karşımızda durmaktadır. Askerlik her Türk gencinin yapması gereken kutsal bir görevdir. Sizler bu üniformayla ettiğiniz kutsal askerlik yeminiyle tam bir asker oldunuz' dedi.
Konuşmalar sonrası engelli vatandaşlar Vali Varol ile kucaklaşırken, Vali Varol engelli vatandaşlara rütbelerini takarak teskerelerini verdi. Teskerelerini alan engelli vatandaşlar tören yürüyüşü yaptı.
Oğlu 1 günlüğüne asker olan engelli annesi Firdevs Karaman yaşadığı mutluluğu dile getirerek, 'Anlatılmaz, yaşanır. Allah razı olsun, bize çok güzel bir duygu yaşattılar' diye konuştu.
Askerlerle birlikte 1 günlüğüne temsili asker olan vatandaşlar karavana yedi. Engelli aileleri yapılan programdan dolayı İl Jandarma Komutanı Albay Ali Yıldız'a teşekkür etti ve 1 günlüğüne temsili asker olan vatandaşlar araçlarla evlerine bırakıldı.Çan'da Şehit Mustafa Yerli dualar ile anıldıGÜNDEM
Çan'da Şehit Mustafa Yerli dualar ile anıldı
Antalyaspor judoda deneyim kazandıGÜNDEM
Antalyaspor judoda deneyim kazandı
Ordu'nun yüz akı oldularGÜNDEM
Ordu'nun yüz akı oldular
ORMEK'e tam notGÜNDEM
ORMEK'e tam not

EN ÇOK OKUNANLAR

Mucize kadın tersine ameliyat edildi Mucize kadın tersine ameliyat edildiDolar yeni haftaya nasıl başladı? Dolar yeni haftaya nasıl başladı?Daha önce hiç böyle bir şeyle karşılaştınız mı? Daha önce hiç böyle bir şeyle karşılaştınız mı?Güncel fındık fiyatları 27 Mayıs Pazartesi Güncel fındık fiyatları 27 Mayıs PazartesiKaradeniz'de yakalanan terörist tutuklandı Karadeniz'de yakalanan terörist tutuklandıEcrin Kurnaz'dan flaş gelişme! Cinler kaçırmış Ecrin Kurnaz'dan flaş gelişme! Cinler kaçırmışMerkez Bankası'ndan ekonomiye hamle Merkez Bankası'ndan ekonomiye hamleCezaevinde çatışma: 15 ölü Cezaevinde çatışma: 15 ölüDuvara böyle saplandı Duvara böyle saplandıTavuk fiyatında son 3 ayda rekor artış Tavuk fiyatında son 3 ayda rekor artış
SIRADAKİ HABER
}